AKTUALNOŚCI

Trawniki: Dla uczniów i seniorów

Rządowym obostrzeniem do 26 kwietnia pozostają zamknięte szkoły, przedszkola i żłobki. Dla wszystkich uczniów oznacza to nadal zdalną naukę. By ułatwić uczniom ten czas, samorządy dostarczają tym najbardziej potrzebującym odpowiedni sprzęt. Laptopy i tablety trafią także do uczniów z gminy Trawniki.

Właśnie zakończyliśmy skróconą procedurę wnioskowania, wyłonienia dostawcy i zamówienia laptopów dla uczniów. Otrzymaliśmy na ten cel 60 tys. zł grantu ze środków Unii Europejskiej z konkursu – Zdalna Szkoła – w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020. Ostatecznie za 62 tys. zł zakupiliśmy 22 laptopy, które zaraz po świętach zostaną za pośrednictwem dyrektorów szkół podstawowych wypożyczone potrzebującym uczniom.”- mówi wójt Gminy Trawniki- Damian Daniel Baj.

Laptopy to jednak nie jedyna forma pomocy jaką otrzymają uczniowie. Gmina Trawniki otrzymała także, z Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie, 10 tabletów wraz z dostępem do internetu celem użyczenia potrzebującym uczniom VIII klas naszych szkół podstawowych, które również po świętach zostaną użyczone uczniom.

Bardzo dziękuję Marszałkowi Województwa Lubelskiego Jarosławowi Stawiarskiemu za taką pomoc, zresztą na terenie całego województwa.”- komentuje wójt D. Baj.

Dla seniorów

reklama reklama

Od 16 kwietnia w całym kraju będzie obowiązywać nowe obostrzenie czyli obowiązek zasłaniania twarzy i nosa w miejscach publicznych. W związku z tym, Gmina Trawniki przymierza się do zakupu maseczek dla mieszkańców, którzy ukończyli 65 lat i są w grupie zwiększonego ryzyka.

Maseczki będziemy dostarczać mieszkańcom w bezpieczny sposób. O pomoc będę prosił część Sołtysów i wyznaczonych strażaków. Szczegóły przekażemy po świętach.„- dodaje wójt D. Baj.

źródło: www.trawniki-online.pl

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button