AKTUALNOŚCI

Strażacy walczyli z ogniem ponad 5 godzin. Spłonęło 20 ha lasu

W Poniedziałek Wielkanocny 15 zastępów jednostek ochrony przeciwpożarowej gasiło pożar lasu i suchych traw w miejscowości Ewopole, w gminie Trawniki.

Zgłoszenie o pożarze wpłynęło o godz. 9:30. Do zdarzenia zadysponowano 8 pojazdów – siły i środki PSP z JRG Świdnik i posterunku w Piaskach oraz OSP z terenu gminy Trawniki – Trawniki, Oleśniki, Pełczyn i Struża.

W wyniku porywistego wiatru po ponad 2,5 godziny walki z pożarem zadysponowano kolejne zastępy – OSP Piaski, Bystrzejowice Drugie, Minkowice i Trzeszkowice.

Działania zakończono przed godziną 15.00, a całość interwencji trwała ponad 5 godzin. W zdarzeniu zaangażowanych było aż 72 strażaków. Na miejscu zdarzenia byli również przedstawiciele Lasów Państwowych oraz Policja. Przypuszczalną przyczyną pożaru było podpalenie. Pożar strawił 20ha lasu oraz suchych traw.

To już kolejny duży pożar suchych traw i lasu w tym roku. Od początku roku na terenie powiatu świdnickiego odnotowano ponad 100 pożarów lasów i nieużytkowych powierzchni rolniczych.

reklama reklama

Zdjęcia: KPP SP, mł. bryg. Paweł Ostrowski

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button