AKTUALNOŚCI

Chwilowy chaos na Armii Krajowej w Świdniku

Aleja Armii Krajowej jest obecnie w remoncie, w związku z tym na drodze co jakiś czas pojawiają się zmiany w organizacji ruchu. Mieszkańcy skarżą się jednak na słabe oznakowanie powodujące chaos w poruszaniu się. Wczoraj (15 kwietnia) doszło tu również do kolizji drogowej. Za modernizację odpowiada starostwo powiatowe.

„Na Armii Krajowej zmienili organizację ruchu. Oczywiście nic nie jest oznakowane jak należy i już są efekty”– napisała do nas wczoraj Czytelniczka i jednocześnie mieszkanka osiedla. „Sami mieliśmy problem z wjazdem na osiedle. Nie było żadnych znaków. Jeden pas wyłączony z ruchu i żadnego oznaczenia. Ludzie głupieli.”– dodaje.

W efekcie tej sytuacji, na Armii Krajowej doszło wczoraj do kolizji drogowej. Jak informuje podinspektor Paweł Leśny z KPP w Świdniku: „Do kolizji doszło w środę, tuż po godzinie 17. Wzięło w niej udział dwóch kierowców. Obaj poruszali się w stronę „torów”. Kierujący fiatem jechał prawym pasem, chcąc zmienić pas na lewy nie upewnił się czy jest on pusty, w konsekwencji najechał na kierującego pojazdem marki Renault znajdującego się na lewym pasie. W kolizji nikt nie ucierpiał.”

Obaj kierowcy zostali ukarani mandatami. Kierowca fiata za niezachowanie ostrożności przy zmianie pasa ruchu, natomiast kierowca renault za niedostosowanie się do zmian w organizacji ruchu czyli jazdę pod prąd. Jest to związane z tym, że obecnie dwie z czterech nitek drogowych na Al. Armii Krajowej, zostały całkowicie wyłączone z ruchu (pasy w stronę tzw „ronda przy Kauflandzie”). Na pozostałych dwóch odbywa się obecnie ruch dwukierunkowy.

Dziś na Al. Armii Krajowej sytuacja się zmieniła. Jak informuje nasza Czytelniczka pojawiły się odpowiednie znaki od strony ronda. Kierowcy mają więc czytelną informację o zmianie w organizacji ruchu. Nadal brakuje jednak odpowiednich oznaczeń dla mieszkańców: „Dalej nie ma żadnego oznaczenia jak wjeżdżać na osiedla. Ludzie jeżdżą po chodniku.” – skomentowała sytuację.

Jak udało się ustalić radnej powiatowej (Świdnik Wspólna Sprawa) Edycie Lipniowieckiej, zmiana organizacji ruchu nie potrwa długo. Dwie nitki zostały wyłączone jedynie na kilka dni, ze względu na prowadzone w tym miejscu prace budowlane a dokładnie frezowanie asfaltu. Najpóźniej w sobotę powinny być już przejezdne. Co jednak ważne, w przyszłym tygodniu nastąpi kolejna chwilowa zmiana w organizacji ruchu. Zamknięte zostaną nitki, które obecnie działają, a ruch dwukierunkowy zostanie przeniesiony na te obecnie zamknięte. Po zakończeniu prac wszystko wróci do normy.

reklama reklama

Remont Alei Armii Krajowej, planowo miał zakończyć się dopiero w październiku. W związku jednak z łagodną zimą, wiele prac udało się wykonać szybciej. Możliwe więc, że już w maju pojedziemy nowo wyremontowanym odcinkiem.

Tymczasem jednak radzimy uważać. Póki prace drogowe trwają, zmiany mogą być wprowadzane z dnia na dzień.

Reklama
Tagi
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button
Close
Close