AKTUALNOŚCI

Czy w powiecie świdnickim jest czwarty przypadek zakażenia koronawirusem?

AKTUALIZACJA Z GODZ. 13.30: Odpowiedź na zapytanie redakcji LSW24.pl, Agnieszki Strzępki z LUW: ” W komunikatach jakie podajemy nt. bieżącej sytuacji epidemicznej na terenie województwa lubelskiego, bazujemy na danych przekazanych nam przez WSSE w Lublinie. Informację, którą Pani przywołuje wyjaśnię i przekażę w komunikacie do mediów.

Informacja o czwartym przypadku zakażenia koronawirusem w powiecie świdnickim pojawiła się dziś (18 kwietnia b.r.) na profilu społecznościowym starosty świdnickiego Łukasza Reszki:

„Niestety, mamy czwarty, potwierdzony przypadek zakażenia koronawirusem w Powiat Świdnicki w Świdniku. Tym razem chodzi o kobietę ze Świdnika, w przedziale wiekowym 21 – 40 lat. Są też jednak dobre wiadomości. Po przebadaniu osób, które miały styczność z przypadkiem potwierdzonym, testy dały wynik ujemny”– napisał starosta.

Informacja o nowych przypadkach w powiecie świdnickim nie została jednak podana, do tej pory, w żadnym oficjalnym komunikacie z Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego. Jak informowała jeszcze dziś (18 kwietnia b.r.) o godz. 10.00 Agnieszka Strzępka– rzecznik prasowy Wojewody Lubelskiego:

„Na terenie województwa lubelskiego mamy dwa nowe przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, potwierdzone pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. Potwierdzone wyniki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 dotyczą: kobiety w przedziale wieku 41-60 lat z powiatu radzyńskiego, w stanie dobrym, która miała styczność z przypadkiem potwierdzonym oraz kobiety w wieku powyżej 61 lat z powiatu radzyńskiego, w stanie dobrym, która miała styczność z przypadkiem potwierdzonym.

Informacja o czwartym przypadku w powiecie świdnickim, nie figuruje również na oficjalnych mapach, zarówno Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej jak i Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego. Obie grafiki pochodzą z 17 kwietnia.

reklama reklama

O oficjalne potwierdzenie czwartego przypadku w powiecie świdnickim poprosiliśmy więc Lubelski Urząd Wojewódzki. Na chwilę obecną do naszej redakcji nie wpłynęła jeszcze informacja zwrotna. Po jej otrzymaniu, niezwłocznie przekażemy Państwu uzyskane wiadomości.

Reklama
Tagi
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button
Close
Close