AKTUALNOŚCI

To już oficjalne. W powiecie świdnickim stwierdzono 4 przypadki zakażenia koronawirusem

Do naszej redakcji wpłynęła oficjalna informacja z Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego na temat kolejnego zakażenia w woj. lubelskim. Jak informuje Agnieszka Strzępka– rzecznik prasowy wojewody:

„Kobieta w przedziale wieku 41-60 lat z Lublina, w stanie dobrym, która miała styczność z przypadkiem potwierdzonym – podana przez nas w komunikacie w dn. 17 kwietnia br., zgodnie z informacjami otrzymanymi z WSSE w Lublinie – jest z powiatu świdnickiego.” 

Oznacza to, że w komunikacie z 17 kwietnia przesłanym do mediów, pojawił się błąd, a wymieniona w nim zakażona kobieta nie pochodzi z Lublina tylko z powiatu świdnickiego. W związku z tym sprostowaniem, możemy już oficjalne potwierdzić 4 przypadki zakażenia w naszym powiecie.

Z dalszych informacji przekazanych przez rzecznik LUW wynika, że na dzień 18 kwietnia 2020 r. na godz. 17.30 na terenie województwa lubelskiego odnotowano w sumie 292 przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, w tym 10 osób zmarłych i 98 ozdrowieńców. Ponadto, 20 osób jest hospitalizowanych w ciągu ostatnich 24 godzin z podejrzeniem zakażenia koronawirusem, 6640 osób jest poddanych kwarantannie, a 1572 osób objętych nadzorem epidemiologicznym.

Trzy laboratoria działające na terenie województwa lubelskiego: WSSE w Lublinie, WIHE w Puławach i RCKIK w Lublinie, w ciągu ostatnich 24 godzin, przebadały łącznie 426 osób.

Reklama
reklama reklama
Tagi
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button
Close
Close