AKTUALNOŚCI

Piaski: Mieszkańcy już z maseczkami

Jak zapowiadał burmistrz Piask- Michał Cholewa, od 16 kwietnia w gminie rozpoczęło się rozdawanie maseczek sfinansowanych z miejskiego budżetu. Trafiły już m.in do mieszkańców z Brzezic, Brzeziczek, Borkowszczyzny, Bystrzejowic: Pierwszych, Drugich oraz Trzecich, Emilianów, Gardzienic Pierwszych oraz Drugich, Giełczwi, Jadwisina, Janówka a także Józefowa.

„Szanowni Państwo wiem, że wszyscy się niecierpliwią ale szwalnia nie wywiązuje się z terminów i dostarcza dziennie ponad połowę mniej niż mieliśmy umówione. Niestety wszyscy w Polsce się „rzucili” na maseczki. Niemniej sukcesywnie dostarczane będą do kolejnych miejscowości.”– stwierdza burmistrz Michał Cholewa. Jednocześnie dodaje, że szybkość ich dostarczania zależy jednak tylko od szwalni: „Bardzo proszę o cierpliwość my też się denerwujemy ale nie wszystko jest od nas zależne.

W rozdawanie maseczek w gminie zaangażowali się wolontariusze. Jednym z nich był radny miejski gminy Piaski- Grzegorz Zalewski, który jak sam mówi po otrzymaniu telefonu z zapytaniem czy zaangażuje się w roznoszenie maseczek, długo się nie zastanawiał. Najważniejsze było by maseczki szybko i bezpieczni dotarły do mieszkańców.: „Mieszkańcy bardzo czekali na tę pomoc, co można było wywnioskować po ich reakcji, słowach. Tego dnia nie spotkałem się z sytuacją, gdzie bym komuś zostawił maseczkę z zachowaniem środków bezpieczeństwa i nie usłyszałbym słowa dziękuję. Zostawiając je w skrzynkach pocztowych czy na płotach, wieczorem otrzymywałem telefony i wiadomości SMS o tej samej treści. Był też przypadek jednej mieszkanki, która z powodu braku maseczki nie mogła zrobić zakupów spożywczych w obwoźnym sklepie. Jestem przekonany, iż każdy samorząd w Polsce w ten prosty, ale jakże ważny sposób powinien wesprzeć mieszkańców.”

Do mieszkańców Piast trafiają jednak maseczki sfinansowane nie tylko przez gminę, ale także te uszyte przez mieszkańców regionu. Akcja została ogłoszona kilkanaście dni temu przez Ochotniczą Straż Pożarną Piaski. Dzięki niej do mieszkańców trafi dodatkowo 1300 maseczek. Ich roznoszenie strażacy rozpoczęli w minioną sobotę. Za zaangażowanie i wielkie serce strażakom i wszystkim mieszkańcom, którzy włączyli się w akcję dziękował burmistrz Piask: „Dzięki takim osobom damy radę koronawirusowi!”.

Z kolei, na swoim profilu społecznościowym za wsparcie podziękowali również strażacy z OSP Piaski: ” Z CAŁEGO SERCA CHCIELIBYŚMY PODZIĘKOWAĆ WSZYSTKIM OSOBOM ZAANGAŻOWANYM W SZYCIE MASECZEK. BEZ WAS TA AKCJA NIE BYŁABY MOŻLIWA. Dziękujemy:
Pani Annie Łagodowskiej
Pani Justynie Gerełło
Pani Beacie Sikorze
Pani Justynie Pleskot
Pani Magdzie Temberskiej
Pani Magdzie Ciołek
Pani Henryce Olszewskiej
Pani Renacie Pastuszak
Pani Beacie Sikorze oraz Stanisławie Golik
Pani Wacławie Małocha
Pani Ewie Kochalskiej
Pani Reginie Wilkołek
Pani Klaudii Wiśniewskiej oraz jej babci
Pani Katarzynie Antoniak
Pani Marcie Korbus
Pani Iwonie Winiarczyk
Pani Katarzynie Czarneckiej
Pani Iwonie Sykut-Wilczyńskiej
Pani Karolinie Połeć
Pani Emilii Poleszak
Pani Bożenie Flor
Pani Lidii Glejf
Pani Małgorzacie Baran
Pani Bożenie Jóźwiak i Pauli Podgórskiej
Pani Helenie Majher
Pani Katarzynie Zagroba
Pani Wiesławie Jolancie Szpot
Pani Anecie Chmielewskiej
Pani Katarzynie Sierpień
Za współpracę dziękujemy OSP Siedliszczki wraz z Grupą Teatralną Piaski.”

Strażacy podkreślają, że weekendowe działania to nie koniec ich pracy. W najbliższych dniach kolejne maseczki mają trafić do kolejnych mieszkańców i instytucji na terenie gminy Piaski oraz do szpitali.

Reklama
reklama reklama
Tagi
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button
Close
Close