AKTUALNOŚCI

Piaski: Jest decyzja o ponownym otwarciu targowiska

„W związku z licznymi prośbami, zarówno mieszkańców jak i lokalnych sprzedawców, pragnę poinformować, że od dnia 22 kwietnia 2020 r. otwarte zostanie targowisko „Mój Rynek” w Piaskach.”– napisał dziś burmistrz Piask Michał Cholewa.

Burmistrz dodaje również, że na razie targowisko zostaje otwarte warunkowo:” Jeżeli służby porządkowe zgłoszą nieprzestrzeganie zasad bezpieczeństwa na targowisku, handel zostanie ponownie wstrzymany, aż do odwołania.” 22 kwietnia będzie więc dniem próbnym dla mieszkańców i sprzedawców. Aby targowisko było czynne cyklicznie ważne, by wszyscy odwiedzający i handlujący, zachowali szczególne środki ostrożności i bezwzględnie przestrzegali zasad zaleconych przez Główny Inspektor Sanitarny, a w szczególności:

  • obowiązku bezwzględnego noszenia maseczek i rękawiczek ochronnych oraz zachowania koniecznego dystansu pomiędzy ludźmi (min. 2m).
  • zachowania limitu 3 osób kupujących na jedno miejsce prowadzenia sprzedaży,
  • zachowaniu minimum 2 metrowego odstępu pomiędzy stoiskami oraz kupującymi;
  • obowiązuje całkowity zakaz samoobsługi – TOWAR PODAJE WYŁĄCZNIE SPRZEDAWCA;
  • sprzedawca ma obowiązek zapewnienia środków dezynfekujących dla klientów, a dla siebie środków ochrony osobistej w postaci maseczki i rękawiczek.
  • sprzedawca zobowiązany jest do dezynfekcji rąk po każdym kontakcie z pieniędzmi. Za porządek przy stoisku odpowiada sprzedawca.

Handel może się odbywać w każdą środę, w godzinach od 5:00 do 12:00. Wejście i wjazd na targowisko będzie odbywał się tylko jedną bramą – zlokalizowaną przy młynie (przy ulicy Lipowej).

Reklama

reklama reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button