AKTUALNOŚCI

Dobre wieści z Piask!

Maseczki sfinansowane przez Urząd Miasta Piaski dotarły już do wszystkich mieszkańców, ale nie tylko. 10000 maseczek oraz prawie 100 przyłbic urząd przekazał również świdnickiemu szpitalowi. Ale to nie koniec pozytywnych informacji.

„Gmina Piaski dostała dofinansowanie z RPO WL w wysokości 6 889 800 zł. na sfinansowanie 366 sztuk zestawów fotowoltaicznych plus OSP Piaski, Urząd Miejski, oraz Szkoły Podstawowe w Piaskach i Bystrzejowicach, plus 127 sztuk zestawów solarnych, plus 135 szt kotłów na biomasę”– poinformował dziś mieszkańców burmistrz Piask Michał Cholewa.

Tym samym Gmina Piaski znalazła się wśród 86 gmin, które otrzymały dofinansowanie z tego projektu, a tylko 10 wniosków otrzymało je na kwotę wyższą od Piaski (czyli ponad 74%). Łącznie w województwie lubelskim złożonych zostało 210 projektów z wnioskiem o dofinansowanie.

„Ryzykowaliśmy bardzo dużo, ponieważ po konsultacji z naszymi mieszkańcami zdecydowaliśmy się na obniżenie kwoty wnioskowanego dofinansowania do 74%. Można powiedzieć zaledwie do 74%, gdyż inne samorządy schodziły do poziomu nawet 60%. Wszystko po to, by zwiększyć szanse na dofinansowanie, gdyż konkurencja była ogromna.”– dodaje burmistrz M. Cholewa.

Do tej pory w gminie zainstalowanych zostało ponad 1 400 instalacji OZE, z czego zewnętrzne środki otrzymane na ten cel wynosiły łącznie ponad 16 298 000,00 zł.

Na tej wiadomości jednak się nie kończy. Gmina otrzymała bowiem również środki, w kwocie 30 tys. zł, na usuwanie odpadów z folii rolniczych, siatki i sznurka do owijania balotów, opakowań po nawozach i typu Big Bag. Jak mówi burmistrz M. Cholewa:

reklama reklama

„Wszystkie złożone dotychczas wnioski inwentaryzacyjne dostarczone przez naszych mieszkańców, będą ujęte do dofinansowania.” i dodaje również, że od 4 maja do mieszkańców będą wysyłane wiadomości dotyczące tego czy podtrzymują wolę uczestnictwa w projekcie „fotowoltaicznym”.

Reklama
Tagi
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button
Close
Close