AKTUALNOŚCI

Zalane ulice, garaże, piwnice (galeria zdjęć i filmów)

Ze skutkami wczorajszej burzy strażacy walczyli przez wiele godzin. Interweniowali na terenie gminy Świdnik i gminy Mełgiew. Jednostki PSP i OSP brały udział w 16 zdarzeniach. Działania polegały głównie na wypompowaniu wody z zalanych piwnic i garaży, ale udrażniano także przepusty i studzienki kanalizacyjne. W samym Świdniku było aż 13 zgłoszeń.

Jak informuje Paweł Dańko z KP PSP, pierwsze zgłoszenie wpłynęło o godzinie 18:20. Natomiast ostatni zastęp wrócił do strażnicy o godzinie 23:10. Zalane zostały piwnice, garaże i budynki mieszkalne. Zgłaszane przez mieszkańców zagrożenia dotyczyły ul. Wiśniowej, Głogowej, Kusocińskiego, Ratajczaka, Armii Krajowej, Hallera czy Piłsudskiego. Wystąpiły również trzy zdarzenia na terenie gminy Mełgiew – w miejscowości Jacków, Janowice i Franciszków.

Poza interwencjami w blokach oraz na parkingach i ulicach, zagrożone były także budynki użyteczności publicznej. Woda dostała się do sklepów, stacji kontroli pojazdów oraz bazy Lotniczego Pogotowia Ratowniczego. Zalane zostały też pomieszczenia w nowym budynku Urzędu Miasta.

Do działań zadysponowano łącznie 48 strażaków. Poza siłami i środkami z KP PSP w Świdniku, brały w nich udział jednostki z Trzeszkowic, Minkowic, Piask, Bystrzejowic Drugich, Krzesimowa oraz Dominowa.

Za przesłane zdjęcia i filmy dziękujemy naszym Czytelnikom.

Reklama

reklama reklama
Tagi
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button
Close
Close