AKTUALNOŚCI

Powoli wracają do „normalności”

Zarząd Klubu Honorowych Dawców Krwi PCK im. Bł.ks. Jerzego Popiełuszki przy „ PZL- Świdnik” S.A. informuje iż w związku z wyjątkową sytuacją związaną z epidemią koronowirusa i uzasadnionymi rygorami wprowadzonymi w „ PZL- Świdnik” S.A oraz dla zachowania wprowadzonych tymczasowych rozwiązań i dostosowaniu się do ograniczeń jakie obowiązują w firmie, po przeprowadzonych rozmowach z dyrekcją RCKiK w Lublinie, Zarząd Klubu podjął decyzję o rezygnacji z akcji oddawania krwi na terenie zakładu w dniu 08.05.2020 r.

Jednocześnie Zarząd Klubu podkreśla, że zrobi wszystko aby jeszcze w maju zorganizować akcję w Świdniku. Jak mówi Prezes Honorowy Klubu HDK-PCK Andrzej Słotwiński:

„Podtrzymujemy decyzję o zorganizowaniu akcji w dniu 31.05.2020 r. która będzie przeprowadzona w ambulansie przy Urzędzie Gminy w Mełgwi. Jesteśmy po rozmowach z władzami gminy, która jest bardzo przyjazna i wspiera działania krwiodawców. Nasze działania mają na celu zabezpieczenie w ten bezcenny lek potrzebującym uratowanie życie. Mamy nadzieję iż w najbliższym czasie powrócimy do organizowania systematycznych comiesięcznych akcji w Świdniku, oraz akcji wyjazdowych w Powiecie Świdnickim. Za wynikłe niedogodności serdecznie przepraszamy.”

Jednocześnie Zarząd Klubu zachęca do oddawania krwi w RCKiK w Lublinie codziennie od poniedziałku do soboty. 

Reklama
reklama reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button