AKTUALNOŚCISPORT

Udany rewanż młodzików Avii

Młodzicy młodsi Avii Świdnik, rywalizujący w grupie II Lubelskiej Ligi, zrewanżowali się drużynie Orlika Lubartów za porażkę 1:6 z rundy jesiennej. Świdniczanie po zaciętym i wyrównanym spotkaniu na własnym boisku pokonali gości 2:0 (0:0).
Bramki: Edwin Mościcki (35′), Ireneusz Dmitruk (59′).
Avia: Kamil Szymańczuk, Ireneusz Dmitruk, Filip Drzewiecki, Michał Janczak, Maciej Krukowski, Igor Maluga, Edwin Mościcki, Eryk Szydłowski, Bartosz Wołowiec oraz Franciszek Biały, Szymon Gruszka, Rafał Janulewicz, Marcel Mazurek.
Żółto-niebiescy byli bardzo zmotywowani wychodząc na ten mecz. Podopieczni trenera Karola Falenty byli nastawieni na walkę od pierwszej minuty.
Chłopcy zagrali jedne z najlepszych zawodów od kiedy mam przyjemność z nimi pracować. Mecz był wyrównany jednak to my okazaliśmy się zespołem bardziej zdeterminowanym. Prowadziliśmy grę. Moi zawodnicy zagrali bardzo odważnie, bez bojaźni przed silniejszym przeciwnikiem. Cała drużyna zasłużyła na wielkie brawa – przyznał po meczu szkoleniowiec naszych młodzików.
Po bezbramkowej pierwszej połowie w 35 minucie gry gospodarzy na prowadzenie wyprowadził Edwin Mościcki. Końcówka spotkania była bardzo emocjonująca. Przeciwnik uparcie dążył do wyrównania. Miał kilka okazji, ale na minutę przed końcem to Avia cieszyła się z drugiego gola i kompletu punktów. Do siatki rywali trafił Ireneusz Dmitruk, który wrócił do gry po kilku tygodniach pauzy spowodowanej kontuzją.