AKTUALNOŚCIEDUKACJA

Startuje kolejny etap programu „Zdalna Szkoła”

15 maja ruszy kolejny nabór wniosków o dofinansowanie zakupu laptopów i tabletów w związku ze zdalnym nauczaniem. Marek Zagórski, Minister Cyfryzacji, zapowiedział uruchomienie kolejnych środków, które mają wesprzeć samorządy.

„Z budżetem 180 mln złotych chcemy ogłosić kolejną odsłonę programu „Zdalna Szkoła”. Biorąc pod uwagę kryterium ilości rodzin wielodzietnych, korzystających z pomocy gminy, postanowiliśmy ustalić warunki uzyskania pomocy dla gmin – będą one wynosiły w zależności od tego parametru od 35 do 165 tys. złotych” – poinformował szef Ministerstwa Cyfryzacji.

Z programu „Zdalna szkoła” z dofinansowania będą mogły być refinansowane wydatki ponoszone od 16 marca. Wnioski będą składane do Centrum Projektów Polska Cyfrowa. Jak podaje w komunikacie MEN, dofinansowanie będzie dotyczyło, podobnie jak przy poprzednim programie, zakupu komputerów, laptopów, oprogramowania, ubezpieczenia sprzętu czy mobilnego dostępu do internetu.

To drugi, od czasu ogłoszenia na terenie Polski stanu zagrożenia epidemicznego, konkurs organizowany przez Centrum Projektów Polska Cyfrowa, w którym samorządy mogą uzyskać 100 proc. dofinansowanie na zakup sprzętu komputerowego. Lista JST wraz z kategorią dofinansowania: https://cppc.gov.pl/images/Kategorie.grantow.07.05.2020_2.xls

źródło: Serwis Samorządowy PAP

Reklama
reklama reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button