AKTUALNOŚCI

Koronawirus: Piąta zakażona osoba w powiecie świdnickm

Jak poinformowała dziś Agnieszka Strzępka z Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego: „Na terenie województwa lubelskiego mamy trzy nowe przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 potwierdzone pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych.”.

Jeden z nich dotyczy mężczyzny w wieku powyżej 61 lat z powiatu świdnickiego. To już piąta zakażona osoba ze Świdnika u której zdiagnozowano SARS-CoV-2. Cztery pozostałe są już ozdrowieńcami, zakażony mężczyzna zaś przebywa obecnie w szpitalu. Jak podaje Wojewódzka Stacja Sanitarno Epidemiologiczna, według stanu na 11 maja, w powiecie świdnickim na kwarantannie przebywają obecnie 153 osoby, 2 są objęte nadzorem epidemiologicznym.

Dwa pozostałe przypadki zachorowań dotyczą: kobiety w przedziale wieku 21-40 lat z powiatu tomaszowskiego oraz mężczyzny w przedziale wieku 21-40 lat z powiatu tomaszowskiego.Wszystkie trzy osoby miały styczność z przypadkiem potwierdzonym.

Do dnia 12 maja 2020 roku (godz. 10.00) na terenie województwa lubelskiego potwierdzono badaniami laboratoryjnymi 394 przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, odnotowano 262 ozdrowieńców i zarejestrowano 14 zgonów.

Reklama
reklama reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button