AKTUALNOŚCI

Połakomili się na artykuły spożywcze i sprzęt AGD

20-letni mieszkaniec powiatu lubelskiego i jego 35-letni kompan odpowiedzą za kradzież towaru z jednego ze świdnickich dyskontów. Niezauważeni początkowo przez ochronę mężczyźni w kilku turach wynieśli przed sklep towar na łączną kwotę niemal 2 tysięcy złotych.

W poniedziałek po popołudniu dyżurny świdnickiej Policji został powiadomiony o próbie kradzieży znacznej ilości towaru z jednego z dyskontów spożywczych. Jak się okazało, sprawcy zbiegli przed przyjazdem patrolu, jednak po otrzymaniu szczegółowego ich opisu, policjanci zatrzymali ich chwilę później na jednej z sąsiednich ulic.

Część skradzionych rzeczy była już załadowana w zaparkowanym przed sklepem samochodzie, którym mężczyźni przyjechali, a część podczas ucieczki porzucona wewnątrz sklepu już za linią kas.

Złodzieje połakomili się nie tylko na artykuły spożywcze, ale także na różnego rodzaju urządzenia AGD, których łączna wartość to prawie 2 tysiące złotych. Część z rzeczy mieli również przy sobie w chwili zatrzymania przez Policję.

Cały skradziony towar został odzyskany. O dalszym losie zatrzymanych mężczyzn zadecyduje prokurator. Za kradzież może im grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Reklama
reklama reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button