AKTUALNOŚCI

W pobliżu Piask kierowca wygonił mężczyznę z samochodu i pobił go

35-letni obywatel Ukrainy zaoferował podwiezienie do przejścia granicznego. Skończyło się na pobiciu i kradzieży.

W nocy z soboty na niedzielę 48-letni obywatel Ukrainy powiadomił Policję w Świdniku o zdarzeniu. Do rozboju doszło w rejonie Piask, na trasie prowadzącej do przejścia granicznego z Ukrainą. Z relacji poszkodowanego wynikało, iż sprawcą był poznany przez niego w Warszawie inny obywatel Ukrainy, który zaoferował mu za opłatą podwiezienie do Lwowa.

Na trasie w pobliżu Piask kierowca wygonił poszkodowanego z samochodu, pobił go i zabrał pieniądze w kwocie blisko 5000 zł, część dokumentów wraz kartą bankomatową i telefon komórkowy. Pokrzywdzony po odzyskaniu przytomności dotarł pieszo do najbliższych zabudowań i poprosił jednego z mieszkańców o powiadomienie Policji.

Sprawą natychmiast zajęli się świdniccy kryminalni. W wyniku podjętych działań następnego dnia zatrzymali w Warszawie sprawcę napadu, którym okazał się zamieszkały w stolicy 35-latek z Ukrainy.

Dzisiaj rano mężczyzna zostanie doprowadzony do sądu z wnioskiem Policji i Prokuratury o zastosowanie tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Za rozbój może mu grozić kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Reklama
reklama reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button