AKTUALNOŚCI

Postojowe można otrzymać w sumie do trzech razy

Ponad 51,3 mln złotych w postaci świadczeń postojowych trafiło na konta przedsiębiorców i osób pracujących na umowach cywilnoprawnych z województwa lubelskiego. Wypłaty od Zakładu Ubezpieczeń Społecznych dostało dotychczas ponad 25,7 tys. osób w regionie.

Większość z tych środków to wypłaty pierwszego świadczenia postojowego. Od kilku dni osoby, które otrzymały pierwsze postojowe, mogą już składać wnioski o wypłatę kolejnego. Warunkiem jest oświadczenie przedsiębiorcy lub osoby wykonującej umowę cywilnoprawną, że sytuacja materialna wykazana we wcześniejszym wniosku nie poprawiła się.

Postojowe można otrzymać w sumie do trzech razy. ZUS informuje, że przelewy ponownych świadczeń również ruszyły. Do tej pory w całej Polsce postojowe otrzymało ponad 600 tys. osób na kwotę około 1,2 mld złotych.

– Wykonujemy gigantyczną pracę. W trzy tygodnie musieliśmy przygotować systemy informatyczne i przemodelować organizację. Przez ostatnie dni Zakład pracuje dniami i nocami, żeby jeszcze bardziej przyspieszyć wypłatę tych świadczeń – podkreśla prezes ZUS, prof. Gertruda Uścińska.

ZUS zachęca, aby wnioski o pomoc w ramach tarczy antykryzysowej składać za pomocą Platformy Usług Elektronicznych. To zmniejsza ryzyko popełnienia błędu, tym samym przyspiesza realizację sprawy i wypłatę świadczenia. Informacje o tym, komu przysługuje postojowe i jak złożyć prawidłowy wniosek, są na stronie internetowej www.zus.pl.

reklama reklama

źródło: ZUS Lublin

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button