SPORT

Będzie boisko!

Gdzie? W Oleśnikach. Na ten projekt udało się pozyskać zewnętrzne dofinansowanie. Koszt modernizacji boiska to kwota 509 917,14 zł, pomoc finansowa z Unii Europejskiej wyniesie 300.000 zł natomiast pozostały wkład czyli nieco ponad 200.000 tys. zł dołoży Gmina Trawniki.

Umowa na dofinansowanie modernizacji boiska sportowego w Oleśnikach została podpisana już w tym tygodniu. Jak podkreśla wójt Gminy Trawniki Damian Daniel Baj nie było by to możliwe gdyby nie zaangażowanie wielu osób- Prezesa i Wiceprezesa LKS Oleśnia czyli Karola Marka oraz Piotra Wypycha, Dyrektor LGD Dolina Giełczwii Agnieszki Rudawskiej a także Piotra Wójcika i pracowników Referatu Rozwoju Gospodarczego Urzędu Gminy Trawniki.

„Za te środki wyremontowana zostanie płyta boiska, ogrodzenie, trybuny, wiaty. Powstanie piękny i funkcjonalny obiekt, który przez lata będzie służył LKS Oleśnia: dzieciom i młodzieży z miejscowości oraz przyjezdnym klubom.”– wylicza wójt D. Baj.

Dzięki modernizacji boiska w Oleśnikach zwiększy się nie tylko dostępność sportu w miejscowości ale będzie także bezpieczniej, zarówno podczas zawodów jak i codziennych ćwiczeń czy treningów. Ponadto obiekt będzie mógł być wykorzystywany w organizacji różnego rodzaju imprez okolicznościowych o charakterze rekreacyjnym. Dzięki kurtynie wodnej stanie się także letnią atrakcją dla dzieci, a sportowcom da ulgę po sportowym wysiłku. Teraz czas na ogłoszenie przetargu. Po wyłonieniu wykonawcy będzie można rozpocząć planowaną modernizację.

Poniżej szczegółowy zakres prac, które będą miały miejsce podczas modernizacji boiska w Oleśnikach:

reklama reklama
  • wykonanie ciągów pieszych z kostki betonowej oraz budowę schodów
  • ogrodzenie boiska
  • wykonanie boiska piłkarskiego o nawierzchni z trawy naturalnej
  • ustawienie piłkochwytu
  • zakup i montaż elementów wyposażenia sportowego czyli: bramki do piłki nożnej, ławki dla zawodników rezerwowych oraz punktu medycznego
  • montaż zadaszonych trybun
  • wykonanie robót ziemnych i pomiarowych
  • zakup kurtyny wodnej

źródło: www.trawniki-online.pl

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button