AKTUALNOŚCI

Umowa podpisana

Jak informowaliśmy 3 tygodnie temu (link), Gmina Piaski znalazła się wśród 86 gmin, które otrzymały dofinansowanie w ramach działania 4.1 Wsparcie wykorzystania OZE w ramach RPO Województwa Lubelskiego. Tylko 10 wniosków otrzymało je na kwotę wyższą od Piaski (czyli ponad 74%). Łącznie w województwie lubelskim złożonych zostało 210 projektów z wnioskiem o dofinansowanie. Teraz przyszedł czas na podpisanie umowy i można zacząć działać.

Wartość całego projektu to 10 166 119,09 zł, dofinansowanie zewnętrzne wyniesie 6 889 819,47 zł. Burmistrz Piask Michał Cholewa podkreśla, że to jak do tej pory najwyższa kwotowa umowa jaką miał okazję podpisywać:


„Najważniejsze jednak, że ponad 95% całości trafi do naszych mieszkańców: na dachy i do kotłowni. Pisma o potwierdzenie uczestnictwa już wysłane, czekamy na przemyślane decyzje mieszkańców. Na liście rezerwowej jest już ponad 150 chętnych a ich liczba ciągle rośnie.”– stwierdza. Przypominamy, że dzięki projektowi sfinansowanych zostanie 366 sztuk zestawów fotowoltaicznych, dodatkowo również w OSP Piaski, Urzędzie Miejskim oraz w SP w Piaskach i Bystrzejowicach. Do tego 127 sztuk zestawów solarnych oraz 135 sztuk kotłów na biomasę. To jednak nie wszystko. W przyszłym tygodniu na mieszkańców gminy czeka jeszcze jedna „ekologiczna niespodzianka”, Burmistrz póki co jednak nie zdradza, co dokładnie się kryje za tymi słowami.

UWAGA!

Na terenie Gminy Piaski pojawili się naciągacze, którzy chcą wykorzystać udział w projekcie.

„Uwaga na osoby które wiedząc o tym projekcie próbują podszyć się pod UM Piaski. Nikt nie ma upoważnienia. Jeżeli będzie potrzebna wizyta u Państwa to ktoś będzie musiał wylegitymować się podpisanym przeze mnie dokumentem”– ostrzega burmistrz M. Cholewa. Radzimy więc uważać i wszelkie nieprawidłowości zgłaszać na policję.

Reklama
reklama reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button