AKTUALNOŚCI

Kradł paliwo z samochodów, akumulatory, włamał się też do koparki

25-letni mieszkaniec Chełma odpowie przed sądem za szereg kradzieży i włamań, których dokonał w ostatnich miesiącach na terenie Świdnika i okolicznych miejscowości. Łupem mężczyzny padło paliwo z samochodów, akumulatory i katalizator o łącznej wartości ponad 4 tysięcy złotych.

Od początku bieżącego roku świdnicka Policja otrzymała kilka zgłoszeń o kradzieżach paliwa i akumulatorów z pojazdów na terenie gmin Piaski i Trawniki, a także wycięciu katalizatora z auta w Świdniku. W toku prowadzonych czynności ustalono, że wszystkie te przestępstwa łączy osoba tego samego sprawcy, którym okazał się 25-latek z Chełma.

Mężczyzna został w czwartek zatrzymany i doprowadzony do świdnickiej komendy, gdzie w trakcie przesłuchania przyznał się do zarzucanych mu czynów. Grozi mu odpowiedzialność karna zarówno za kradzież akumulatorów z niezabezpieczonego pojazdu, jak również za przestępstwo kradzieży z włamaniem, gdyż kradnąc paliwo z baków koparki i samochodu ciężarowego, wyłamywał uprzednio kłódki i zabezpieczenia wlewów paliwa.

Sprawca okazał się jednocześnie osobą poszukiwaną do odbycia kary pozbawienia wolności za wcześniejsze kradzieże, w związku z czym prosto z rąk Policji trafi do aresztu, gdzie spędzi najbliższe kilka miesięcy. Za popełnione przestępstwa grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Reklama
reklama reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button