AKTUALNOŚCI

Kradł paliwo z samochodów, akumulatory, włamał się też do koparki

25-letni mieszkaniec Chełma odpowie przed sądem za szereg kradzieży i włamań, których dokonał w ostatnich miesiącach na terenie Świdnika i okolicznych miejscowości. Łupem mężczyzny padło paliwo z samochodów, akumulatory i katalizator o łącznej wartości ponad 4 tysięcy złotych.

Od początku bieżącego roku świdnicka Policja otrzymała kilka zgłoszeń o kradzieżach paliwa i akumulatorów z pojazdów na terenie gmin Piaski i Trawniki, a także wycięciu katalizatora z auta w Świdniku. W toku prowadzonych czynności ustalono, że wszystkie te przestępstwa łączy osoba tego samego sprawcy, którym okazał się 25-latek z Chełma.

Mężczyzna został w czwartek zatrzymany i doprowadzony do świdnickiej komendy, gdzie w trakcie przesłuchania przyznał się do zarzucanych mu czynów. Grozi mu odpowiedzialność karna zarówno za kradzież akumulatorów z niezabezpieczonego pojazdu, jak również za przestępstwo kradzieży z włamaniem, gdyż kradnąc paliwo z baków koparki i samochodu ciężarowego, wyłamywał uprzednio kłódki i zabezpieczenia wlewów paliwa.

Sprawca okazał się jednocześnie osobą poszukiwaną do odbycia kary pozbawienia wolności za wcześniejsze kradzieże, w związku z czym prosto z rąk Policji trafi do aresztu, gdzie spędzi najbliższe kilka miesięcy. Za popełnione przestępstwa grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Reklama
Tagi
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button
Close
Close