AKTUALNOŚCI

Piaski: Pomysł na deszczówkę

Zbierając deszczówkę można zyskać darmową wodę np. do podlewania roślin ogrodowych lub umycia samochodu. Podczas chociażby 5-minutowego deszczu, z dachu o powierzchni około 100 m2, można zebrać nawet ponad 70 litrów wody. Teraz wszyscy zainteresowani takim rozwiązaniem z gminy Piaski mogą skorzystać z dofinansowania na ustawienie odpowiedniego zbiornika.

Dziś Burmistrz Piask Michał Cholewa poinformował o ogłoszeniu naboru na dofinansowanie do montażu zbiorników służących do gromadzenia i wykorzystania wód opadowych. W terminie od 1 do 30 czerwca 2020 r. można wiec składać wnioski o dofinansowanie montażu naziemnych lub podziemnych zbiorników gromadzących deszczówkę o pojemności 1000, 2000 lub 3000 litrów w zależności od powierzchni dachu z jakiej będzie zbierana deszczówka.

O dofinansowanie mogą się ubiegać oczywiście właściciele nieruchomości położonych na terenie gminy Piaski. Jak podkreśla jednak burmistrz M. Cholewa: „Program wejdzie w życie wyłącznie w przypadku uzyskania przez gminę Piaski dofinansowania ze środków zewnętrznych.”

Wniosek dostępny jest na stronie www.piaski.pl. Dodatkowe informacje można uzyskać także pod numerami telefonów: 81 5657141 oraz 537 497 410.

Wypełnione dokumenty można składać osobiście lub wysłać podpisany skan na adres: zielonepiaski@piaski.pl

Reklama
reklama reklama

Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button