AKTUALNOŚCI

Nietrzeźwy rowerzysta przyjechał na komendę zgłosić kradzież telefonu

27-letni mieszkaniec Świdnika odpowie za kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwości. W miniony piątek wieczorem przyjechał swoim jednośladem do siedziby świdnickiej Policji, aby zgłosić kradzież telefonu. Z uwagi na wyczuwalną od mężczyzny woń alkoholu policjanci przeprowadzili badanie jego trzeźwości, które wykazało prawie półtora promila alkoholu w organizmie.

W miniony piątek wieczorem do świdnickiej komendy Policji zgłosił się młody mężczyzna, który powiadomił o kradzieży należącego do niego telefonu. Zgłaszający przyjechał rowerem, który pozostawił przed wejściem do budynku komendy. W trakcie rozmowy z mężczyzną policjanci wyczuli od niego wyraźną woń alkoholu, co potwierdziło przeprowadzone badanie trzeźwości, które wykazało u niego w organizmie prawie półtora promila alkoholu.

Rower został zabezpieczony przez funkcjonariuszy, a jego właściciel odpowiadać będzie za wykroczenie kierowania w stanie nietrzeźwości pojazdem inny niż mechaniczny. Grozi za to areszt lub grzywna, a dodatkowo może być wobec sprawcy orzeczony na dłuższy czas zakaz prowadzenia jednośladów.

źródło: KPP w Świdniku

Reklama
reklama reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button