AKTUALNOŚCI

Efekty policyjnych kontroli

Wczoraj- 4 czerwca- odbyła się akcja pn „Prędkości”. Były to działania kontrolno-prewencyjne nakierowane głównie na wykroczenia związane z przekroczeniem dozwolonej prędkości. Lubelscy policjanci skontrolowali łącznie ponad 550 kierujących, ujawniając tyleż samo wykroczeń. Zatrzymanych zostało 16 praw jazdy za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym.

W 2019 roku na drogach województwa lubelskiego doszło do 1150 wypadków, w następstwie, których 171 osób zostało zabitych, a 1244 doznało obrażeń. Do wielu tragicznych w skutkach wypadków dochodzi wskutek nadmiernej prędkości.

Brawurowa jazda, niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze i agresywne zachowania kierujących wobec innych uczestników ruchu przyczyniają się do tragicznych w skutkach zdarzeń.  Nawet najbardziej bezpieczny samochód nie daje gwarancji na przeżycie kierowcy i pasażerom przy dużych prędkościach. Nadmierna prędkość jest groźna nie tylko dla kierujących i pasażerów, ale również dla pieszych. W przypadku potrąceń pieszych, nawet nieznaczne przekroczenie dopuszczalnej prędkości zmniejsza szanse przeżycia człowieka. Pamiętajmy, wraz ze wzrostem prędkości zmniejsza się czas potrzebny na obserwację drogi (włącznie z jej poboczami i chodnikami) i tym samym na reakcję obronną.

Funkcjonariusze lubelskiej drogówki podczas wczorajszych działań skontrolowali ponad 550 kierujących. Ujawnionych zostało prawie tyle samo wykroczeń. Niestety nie obyło się bez rażących naruszeń przepisów ruchu drogowego i mundurowi zmuszeni byli do zatrzymania 16 praw jazdy za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym. Niechlubnym rekordzistą okazał się 43-latek, który przy ograniczeniu do 50 km/h jechał z prędkością 133 km/h. Ponadto policjanci ujawnili dwie osoby poszukiwane, kierującego pojazdem pomimo orzeczonego zakazu prowadzenia pojazdów i amatora jazdy na podwójnym gazie.

źródło: Policja Lubelska

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button