AKTUALNOŚCI

Jednym z 5 zatrzymanych kierowców, był mieszkaniec z gminy Trawniki

Na terenie całego kraju prowadzona była ogólnopolska akcja „Prędkość”. Podczas kontroli chełmscy policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących z obowiązującym zakazem prowadzenia pojazdów mechanicznych. O ich dalszym losie zdecyduje sąd.

Nadmierna prędkość jak wynika z analiz jest jedną z głównych przyczyn zdarzeń drogowych. Ogólnopolska akcja „Prędkość” ma na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Kontrole prowadzone były na terenie miasta i powiatu. Podczas działań mundurowi ujawnili 156 wykroczeń związanych z przekraczaniem dozwolonej prędkości. Policjanci zatrzymali pięciu osobom prawo jazdy za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym.

Podczas działań funkcjonariusze zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących. 39 latek z Chełma pomimo zakazu prowadzenia pojazdów wsiadł za kierownicę samochodu marki Golf mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Na ten sam „pomysł” wpadł mieszkaniec gminy Trawniki, który również w trakcie obowiązującego zakazu prowadzenia pojazdów jechał samochodem marki VW Passat. 35 latek miał ponad promil alkoholu w organizmie. O ich dalszym losie zdecyduje sąd.

źródło: Policja Lubelska

Reklama
reklama reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button