AKTUALNOŚCI
HOT NEWS

Świdnik: 36 negatywnych testów na 56 pobranych wymazów

Cały czas trwają badania osób skierowanych na kwarantanne w związku z potwierdzonym 3 czerwca przypadkiem zakażenia mężczyzny w przedziale wieku 41-60 lat ze świdnickiego Powiatowego Urzędu Pracy. Według informacji przekazanych nam przez Rzecznik Prasową Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Lublinie Magdalena Smolińska-Kornas (5.06.2020 po godz.11) liczba osób skierowanych na kwarantannę wynosi obecnie 196. Dodaje również, że do chwili obecnej przebadana została I grupa osób, które miały styczność z przypadkiem potwierdzonym:

4 czerwca pobrano wymazy od 56 osób, z czego 36 miało wynik negatywny. Kolejne 20 osób na chwilę obecną oczekuje na wynik badań. Z kolei dziś 5 czerwca pobrano wymaz od kolejnej grupy 20 osób.”– komentuje sytuacje epidemiologiczną w Świdniku rzeczniczka WSSE.

Wśród osób, które mają negatywny wynik testu jest m.in. starosta powiatu świdnickiego, o czym poinformował dziś na swoim koncie na portalu społecznościowym.

Podkreślamy, że testom nie mogą być poddane wszystkie osoby naraz w związku z czasem inkubacji koronawirusa. Testy RT-PCR wykazują najwyższą czułość między 7. a 14. dniem od kontaktu z koronawirusem SARS-CoV-2 (jest to zwykle czas występowania u pacjenta pierwszych objawów zakażeń). Zrobione przed tym czasem testy mogą dać wynik przekłamany. Stąd tez podział poddanych kwarantannie osób na grupy i wykonywanie testów zgodnie z przytoczoną zasadą.

O dalszych wynikach testów będziemy Państwa informować na bieżąco. Więcej na temat przypadku zakażenia koronawirusem w Powiatowym Urzędzie Pracy można przeczytać pod tymi linkami:

reklama reklama

Dane z woj. lubelskiego, stan na dzień 4 czerwca 2020:

W ciągu ostatniej doby potwierdzono 1 przypadek zakażenia koronawirusem (kobiety w przedziale wieku 41-60 lat z powiatu puławskiego) i odnotowano 14 ozdrowieńców. Aktualna sytuacja epidemiologiczna w województwie lubelskim na dzień 4 czerwca 2020:

Reklama
  • liczba osób aktualnie objętych nadzorem epidemiologicznym (ostatnia doba): 597(18)
  • liczba osób aktualnie objętych kwarantanną (ostatnia doba):2926 (455)
  • liczba osób aktualnie hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19 (ostatnia doba): 78 (14)
  • liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim od początku epidemii: 503osoby, w wieku:0 –20 lat–59osób;21 –40 lat –138 osób;41 –60 lat–188osób;powyżej 61 roku życia–119osób.
  • liczba zgonów (ostatnia doba): 15(0)
  • liczba ozdrowieńców/ (ostatnia doba): 398 (14)
  • na terenie województwa lubelskiego działa 9laboratoriów, które wykonują testy diagnostyczne w kierunku koronawirusa SARS-CoV-2, w ciągu ostatniej doby przebadały 840osób.

Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button