AKTUALNOŚCI

Paraliż Powiatowego Urzędu Pracy?

„Uwaga, od dnia 3 czerwca 2020 r. do odwołania Powiatowy Urząd Pracy w Świdniku będzie nieczynny” – czytamy na stronie internetowej urzędu. Co jeszcze wiadomo? Że wszystkie dokumenty wpływające na skrzynki urzędu rozpatrywane będą po jego otwarciu. Wśród osób bezrobotnych, przedsiębiorców czy stażystów mnożą się pytania. Problem w tym, że nie ma komu ich zadać.

Urząd pracy został zamknięty z powodu zakażenia koronawirusem jednego z pracowników (pisaliśmy o tym TU). W obecnej sytuacji oferuje załatwienie spraw online lub przesłanie pisma tradycyjną pocztą. Na drzwiach budynku widnieje także spis nr telefonów. Od kilku dni interesanci mają problem z dodzwonieniem się. Najwięcej wątpliwości dotyczy terminów wypłat świadczeń oraz ewentualnych konsekwencji niestawienia się w wyznaczonym terminie na wizytę lub braku terminowego rozliczenia dotacji. Wiele osób zastanawia się również kiedy PUP ponownie zostanie otwarty.

Z tymi pytaniami zwróciliśmy się do organu prowadzącego instytucję, a więc do świdnickiego starostwa. Niestety starosta nie znalazł dziś dla nas czasu, jak przekazał nam poprzez jednego ze swoich pracowników: „Z wszelkimi pytaniami należy dzwonić na Zieloną Linię”. Wybierając numer 19524 nie otrzymamy jednak informacji na temat funkcjonowania PUP w Świdniku. Usłyszeliśmy natomiast, że sytuacja jest nietypowa. „Rzeczywiście, na stronie urzędu tylko zdawkowy komunikat. Żadnych wyjaśnień i instrukcji postępowania w poszczególnych sprawach. Ale my nie pomożemy” – mówi konsultant infolinii.

Niestety, wirus potrafi zaatakować nie tylko ludzki organizm, ale i sparaliżować system logistyczny… Tym czasem, osobom zainteresowanym kontaktem z urzędem pracy przekazujemy, póki co, jedyne możliwe drogi załatwienia swojej sprawy:

1. Skorzystaj z Usług Elektronicznych PSZ: www.praca.gov.pl

2. Wyślij pismo przez: https://epuap.gov.pl

reklama reklama

3. Wyślij pismo pocztą: Powiatowy Urząd Pracy w Świdniku, Aleja Lotników Polskich 1, 21-045 Świdnik

4. Informacje dotyczące usług rynku pracy lub innych form wsparcia świadczonych przez urzędy pracy możesz uzyskać za pośrednictwem: http://zielonalinia.gov.pl/

Reklama
Tagi
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button
Close
Close