AKTUALNOŚCI

KORONAWIRUS w PUP: Wszystkie wyniki w powiecie świdnickim negatywne

Dziś rzecznik prasowa Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Lublinie Magdalena Smolińska-Kornas przekazała nam bardzo dobrą wiadomość dotyczącą osób skierowanych na kwarantannę w związku z przypadkiem zakażenia pracownika Powiatowego Urzędu Pracy w Świdniku: (link do wcześniejszych materiałów)

Wszystkie osoby przebywające na kwarantannie na mocy decyzji administracyjnej Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Świdniku zostały już zbadane . Wyniki testów były ujemne.”– oznacza to, że u nikogo zamieszkałego na terenie powiatu świdnickiego, poza mężczyzną w przedziale wieku 41-60 lat, nie stwierdzono do tej pory koronawirusa. Niestety, w jego przypadku, do tej pory nie ustalono źródła zakażenia poinformowała rzecznik.

W oczekiwaniu na wyniki testów są jeszcze jednak osoby przebywające na kwarantannie na mocy decyzji Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Lubinie. Są to m.in. osoby związane ze świdnickim PUP, ale zamieszkałe poza terenem powiatu świdnickiego. O ich wynikach będziemy jeszcze informować.

Teraz do Wojewódzkiej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej, w związku z ujemnymi wynikami testów, wpływają podania o skrócenie kwarantanny. Pochodzą głównie od pracowników i ich rodzin z PUP, świdnickiego Urzędu Miasta oraz ze starostwa.

Aktualna sytuacja epidemiologiczna w województwie lubelskim:

Tymczasem, jak informuje dziś Agnieszka Strzępka rzecznik prasowy Wojewody Lubelskiego, na terenie województwa mamy cztery nowe przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 potwierdzone pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych.

Potwierdzone wyniki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 dotyczą:

reklama reklama
  • mężczyzny w przedziale wieku 41-60 lat z powiatu chełmskiego, sposób zakażenia w trakcie ustalania,
  • mężczyzny w wieku powyżej 61 lat z powiatu lubartowskiego, który miał styczność z przypadkiem potwierdzonym,
  • kobiety w wieku powyżej 61 lat z powiatu lubartowskiego, która miała styczność z przypadkiem potwierdzonym,
  • mężczyzny w przedziale wieku 21-40 lat z Białej Podlaskiej, z kwarantanny granicznej.

Do dnia 9 czerwca 2020 roku (godz. 10.00) na terenie województwa lubelskiego potwierdzono badaniami laboratoryjnymi 518 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, odnotowano 424 ozdrowieńców i zarejestrowano 16 zgonów.

Reklama
Tagi
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button
Close
Close