AKTUALNOŚCI

Świdnik po ulewie

Ze skutkami wczorajszej ulewy, która przeszła nad Świdnikiem walczyło w sumie 23 strażaków z 6 zastępów. Pierwsze zgłoszenie wpłynęło o godz. 16.10, a ostatnie o godz. 19.45.

– Strażacy z PSP oraz z OSP gminy Mełgiew interweniowali tylko na terenie Świdnika. W sumie zgłoszeń było 10, ale na miejscu zwykle okazywało się, że kolejne osoby potrzebują pomocy, więc faktycznie tych interwencji było na pewno więcej – mówi st. kpt. Paweł Dańko z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Świdniku – Zgłoszenia dotyczyły głównie zalania ulic, garaży i piwnic. Zalane zostały również dwa budynki użyteczności publicznej i jeden magazyn.

Interweniowano na ulicach: Głogowej, Targowej, Hryniewicza, Ratajczaka, Klonowej, Piłsudskiego, Wyszyńskiego, Niepodległości, Wyspiańskiego, Krępieckiej, Hallera oraz przy rondzie przy supermarkecie Kaufland.

Jak informuje Paweł Dańko, jeszcze dziś rano strażacy ponownie wyjechali w sprawie zalanego przejścia podziemnego w rejonie ul. Targowej. Zaznacza jednak, aby nie oczekiwać od nich zajmowania się kwestiami estetycznymi – Oczywiście, jesteśmy po to, aby dbać o bezpieczeństwo mieszkańców. Niestety, strażacy nie są w stanie wypompować wody do zera, osuszyć terenu i posprzątać zebranego mułu – tłumaczy st. kpt. Dańko.

Reklama
Tagi
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button
Close
Close