AKTUALNOŚCI

Boże Ciało 2020 – procesje w powiecie

Jutro w kościele katolickim uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, znana powszechnie jako Boże Ciało, obchodzona jest na pamiątkę ustanowienia sakramentu Eucharystii podczas Ostatniej Wieczerzy.

Jako że cofnięte zostały ograniczenia spowodowane epidemią, można uczestniczyć w procesjach. Uliczne pochody z Najświętszym Sakramentem to z pewnością najbardziej charakterystyczny element obchodów Bożego Ciała.

Proboszczowie uspokajają wiernych, że podczas liturgii, a do takiej zalicza się także procesję, nie obowiązuje ograniczenie – limit wiernych. Jednocześnie, wraz z policją apelują o zachowanie środków bezpieczeństwa: każdy uczestnik ma obowiązek zakrywania nosa i ust bądź zachowania dwumetrowej odległości od siebie.

Jak, gdzie, kiedy?

Gmina Piaski

reklama reklama

Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego – po mszy św. odprawionej w intencji parafian o godz. 10.30. procesja wyruszy do czterech ołtarzy. Trasa ma być tradycyjna: Ołtarz I –ul. Lubelska, Ołtarz II –ul. Piłsudskiego, Ołtarz III –ul. 500-lecia, Ołtarz IV –ul. Długosza.

Gmina Mełgiew

Parafia pw. św. Wita w Mełgwi – procesja Bożego Ciała wyruszy po mszy św. o godz. 8.30. po tej samej trasie co zwykle – do czterech ołtarzy.

Gmina Trawniki

Parafia pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Oleśnikach – msze święte będą odprawiane o godz. 8.00 i 10.00. Tradycyjna procesja wyruszy spod kościoła po mszy o godz. 10.00.

Gmina Rybczewice

Parafia pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Wygnanowicach – po mszy św. o godz. 11.00 procesja wyruszy do czterech ołtarzy wokół kościoła.

Świdnik

Parafia pw. NMP Matki Kościoła w Świdniku – procesja ulicami miasta do czterech ołtarzy po mszy św. o godz. 10.00.

Parafia pw. św. Józefa w Świdniku – po mszy św. o godzinie 10.00 wyruszy procesja do czterech ołtarzy. Trasa dokładnie jak rok temu.

Parafia pw. Chrystusa Odkupiciela w Świdniku – w tym roku nie będzie procesji ulicami miasta. Po mszy św. o godz. 10.00, z Najświętszym Sakramentem wierni przejdą wokół kościoła, zatrzymując się przy czterech ołtarzach.

Parafia pw. św. Kingi – procesja ulicami Świdnika po mszy św. o godz. 10.00.

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button