AKTUALNOŚCI

KORONAWIRUS: 10 przypadek zakażenia w powiecie świdnickim

Jak poinformowała dziś Agnieszka Strzępka z Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego na terenie województwa lubelskiego mamy dziś dwa nowe przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, potwierdzone pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych.

Jeden z nich dotyczy mężczyzny w wieku powyżej 61 lat z powiatu świdnickiego, sposób zakażenia jest obecnie w trakcie ustalania. To już 10 przypadek zakażenia stwierdzony w naszym powiecie.

Drugi przypadek zakażenia w województwie dotyczy mężczyzna w przedziale wieku 41-60 lat z powiatu puławskiego. Jego sposób zakażenia także jest w trakcie ustalania,

Do dnia 11 czerwca 2020 roku (godz. 10.30) na terenie województwa lubelskiego potwierdzono badaniami laboratoryjnymi 521 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, odnotowano 443 ozdrowieńców i zarejestrowano 16 zgonów.

Sytuacja epidemiologiczna wywołana koronawirusem SARS-CoV-2 na dzień 10 czerwca 2020 roku na terenie województwa lubelskiego:

Reklama
reklama reklama
  • Liczba osób aktualnie hospitalizowanych z podejrzeniem zakażenia koronawirusem (nowych osób w ciągu ostatnich 24 godzin) – 47(13).
  • Liczba osób aktualnie poddanych kwarantannie – 3215.
  • Liczba osób aktualnie objętych nadzorem epidemiologicznym – 419

Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button