SZKOŁY ODEBRAŁY PUCHARY ZA WSPÓŁZAWODNICTWO

Miejsko-Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Świdniku podsumował współzawodnictwo sportowe za rok szkolny 2014/2015. We wtorek w Zespole Szkół nr 2 przy ul. Jarzębinowej 6 w Świdniku odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów i pucharów dla najlepszych szkół.
szkoły puchary
W klasyfikacji szkół podstawowych pierwsze miejsce w powiecie zajęła Szkoła Podstawowa nr 7 w Świdniku, która także po raz kolejny z rzędu została tryumfatorem klasyfikacji wojewódzkiej. Drugie miejsce w powiecie przypadło Szkole Podstawowej nr 5 ze Świdnika (17 miejsce w województwie), a trzecie świdnickiej Szkole Podstawowej nr 3 (108 miejsce w województwie). Powiat świdnicki w tej kategorii zajął siódme miejsce wśród 23 sklasyfikowanych powiatów.
W klasyfikacji gimnazjalistów na najwyższym stopniu podium w powiecie świdnickim znalazło się Gimnazjum nr 1 ze Świdnika (25 lokata w województwie). Drugie miejsce zajęło świdnickie Gimnazjum nr 3 (5 miejsce w województwie), a trzecie Gimnazjum nr 1 w Piaskach (163 pozycja w województwie). Tutaj nasz powiat zajął jedenastą lokatę na 23 sklasyfikowane powiaty.
Wśród szkół ponadgimnazjalnych puchar za pierwszą lokatę we współzawodnictwie na szczeblu powiatu odebrało II Liceum Ogólnokształcące ze Świdnika (31 miejsce w województwie). Na drugiej pozycji uplasował się Zespół Szkół w Piaskach (106 pozycja w województwie), a na trzeciej świdnickie I Liceum Ogólnokształcące (39 lokata w województwie). W klasyfikacji powiatów wynik naszych szkół ponadgimnazjalnych dał czternastą pozycję.