AKTUALNOŚCI
HOT NEWS

KORONAWIRUS: dziś 6 nowych przypadków w powiecie świdnickim

Dziś, jak poinformowała Agnieszka Strzępka z Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego na terenie województwa lubelskiego odnotowano 13 przypadków zakażania koronawirusem SARS-CoV-2. Wśród nich aż 6 dotyczy mieszkańców powiatu świdnickiego:

  • kobiety w przedziale wieku 41-60 lat z powiatu świdnickiego, która miała styczność z przypadkiem potwierdzonym,
  • kobiety w przedziale wieku 0-20 lat z powiatu świdnickiego, która miała styczność z przypadkiem potwierdzonym,
  • 2 mężczyzn w wieku powyżej 61 lat z powiatu świdnickiego, którzy mieli styczność z przypadkiem potwierdzonym,
  • kobiety w przedziale wieku 21-40 lat z powiatu świdnickiego, która miała styczność z przypadkiem potwierdzonym,
  • kobiety w wieku powyżej 61 lat z powiatu świdnickiego, która miała styczność z przypadkiem potwierdzonym.

Jak poinformowało, na profilu społecznościowym, starostwo powiatowe, wszystkie przypadki stwierdzono na terenie Świdnika. Łącznie w całym powiecie świdnickim stwierdzono do tej chwili 17 przypadków zakażenia koronawirusem. .

Pozostałe zakażone osoby to mężczyzna w wieku powyżej 61 z Białej Podlaskiej, który miał styczność z przypadkiem potwierdzonym, kobieta w przedziale wieku 41-60 lat z powiatu ryckiego, która miała styczność z przypadkiem potwierdzonym, kobiety w wieku powyżej 61 lat z powiatu ryckiego, która miała styczność z przypadkiem potwierdzonym, mężczyzna w przedziale wieku 21-40 lat z powiatu puławskiego (sposób zakażenia w trakcie ustalania), 2 kobiety w przedziale wieku 21-40 lat z powiatu łukowskiego, z kwarantanny granicznej, kobiety (wiek w trakcie ustalania), z powiatu lubelskiego, z kwarantanny granicznej.

Do dnia 14 czerwca 2020 roku (godz. 10.30) na terenie województwa lubelskiego potwierdzono badaniami laboratoryjnymi 542 przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, odnotowano 453 ozdrowieńców i zarejestrowano 16 zgonów

Reklama
reklama reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button