AKTUALNOŚCI

Ruszyła 6 edycja świdnickiego budżetu obywatelskiego

Od dziś, czyli od 15 czerwca, do 2 lipca można już składać propozycje projektów do budżetu obywatelskiego Gminy Miejskiej Świdnik na 2021 rok. Może to zrobić każdy mieszkaniec Świdnika. Warunek jest jeden, trzeba mieć ukończone 13 lat. Propozycje należy składać za pomocą formularzy papierowych i elektronicznych wraz z listami poparcia. Wszystkie potrzebne formularze można znaleźć na stronie internetowej akcji- link.

Zanim jednak mieszkańcy będą mogli oddać swój głos, będzie mieć miejsce m.in. analiza, weryfikacja i ocena projektów do budżetu obywatelskiego Gminy Miejskiej Świdnik na 2021 rok zgłoszonych przez mieszkańców Świdnika oraz podanie do publicznej wiadomości listy projektów z wynikami oceny, a także wskazanie projektów, które zostały zakwalifikowane do głosowania, które odbywać się będzie od 8 października do 21.10.2020 r. Tegoroczna przewidywana wielkość środków przeznaczona na realizację projektów w ramach budżetu obywatelskiego wynosie co najmniej 1.000.000 zł. 

Projekty, których koszt realizacji brutto nie przekracza kwoty 70 000 zł mogą dotyczyć wszystkich zadań własnych gminy, z zastrzeżeniami zawartymi w regulaminie BO (§ 3. ust. 4. pkt 3 i 4.) czyli:

  • wyłącznie dokumentacja projektowa do zadania inwestycyjnego;
  • będące zadaniem inwestycyjnym bądź remontowym realizowanym przez jednostki budżetowe gminy i instytucje kultury lub będące zadaniem inwestycyjnym na terenie tej jednostki;

Projekty, których koszt realizacji brutto przekracza kwotę 70.000 zł muszą być zadaniem inwestycyjnym (budowa, przebudowa) bądź remontowym. Maksymalny koszt realizacji projektu brutto nie może przekroczyć kwoty 200.000 zł.

W ubiegłym roku, dzięki propozycjom mieszkańców zgłoszonym do świdnickiego budżetu obywatelskiego, do realizacji przyjęto m.in.:

reklama reklama
  • nowe miejsca parkingowe przy ul.Skarżyńskiego
  • nowoczesny plac zabaw przy ul. Kopera w Świdniku
  • „Zaułek Poetów – miejsce spotkań, relaksu i wypoczynku świdniczan”
  • Plac zabaw dla maluchów na teren zielonym pomiędzy SP nr 5, a Przychodnią Zdrowia
  • domki dla jerzyków „Świdnik jest na pTAK”

Więcej szczegółowych informacji, dotyczących chociażby przykładowych cen realizacji chodników czy oświetlenia, znaleźć można bezpośrednio na stronie www.swidnik.budzet-obywatelski.org/

źródło: https://swidnik.budzet-obywatelski.org/

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button