AKTUALNOŚCI

Pies wybiegł wprost pod nadjeżdżający jednoślad

Wczoraj- 15 czerwca- około godziny 15.40, w Majdanie Kawęczyńskim (gmina Piaski) doszło do zdarzenia drogowego z udziałem motocyklisty. Mężczyzna poruszający się jednośladem marki Suzuki, wylądował w szpitalu po tym jak na drogę wybiegł mu pies.

Jak mówi nam podkomisarz Magdalena Szczepanowska z Komendy Policji Powiatowej w Świdniku sytuacja była nieszczęśliwym zbiegiem okoliczności, który mógł jednak w konsekwencji doprowadzić do tragedii:

” Zwierze skorzystało z okazji i wybiegło z terenu posesji w momencie w którym brama była akurat otwarta. Właściciele byli w tym czasie obecni. Niestety w tym samym czasie przejeżdżał tamtędy motocyklista. By uniknąć zderzenia, wyminął psa, w konsekwencji przewracając się.”– komentuje zdarzenie podkomisarz M. Szczepanowska

Dodaje również, że na miejsce zdarzenia został wysłany śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, ostatecznie jednak mężczyzna został przetransportowany do świdnickiego szpitala karetką pogotowia, gdzie opatrzono mu rany. Na szczęście nie doszło do poważnych obrażeń.

W zdarzeniu nie ucierpiał pies. Za niezachowywanie środków ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia (Kodeksu Wykroczeń- art. 77), mandatem została ukarana jego właścicielka.

W tym miejscu policja apeluje do wszystkich właścicieli czworonogów, by pilnowali swoich pupili i zachowali czujność. Zdarzenia, takie jak wczorajsze, mogą bowiem doprowadzić do tragedii. Pamiętajmy również, że za zachowanie psa zawsze odpowiada jego właściciel.

Reklama
reklama reklama
Tagi
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button
Close
Close