AKTUALNOŚCI

Odwołane loty – decyzja na ostatnią chwilę

Nagła decyzja rządu o zawieszeniu lotów do Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej, Szwecji i Portugalii, a także połączeń z Ukrainą to z pewnością szok dla wielu podróżnych. Dziś ze świdnickiego lotniska o godz. 22.35 wystartować miał samolot linii Wizz Air do Luton. Na tablicy lotów widnieje jednak status: „odwołany”. „Pasażerów posiadających bilet na rejsy z/do Londynu Luton prosimy o kontakt bezpośrednio z Wizz Air w celu zmiany terminu podróży” – czytamy na stronie świdnickiego lotniska.

Wszystko za sprawą rozporządzenia rządu, które zostało opublikowane wczoraj wieczorem. Mimo zezwolenia na wznowienie od dziś międzynarodowego ruchu lotniczego, loty do wymienionych państw nie odbędą się. Rządowe rozporządzenie ma obowiązywać do 30 czerwca, choć może zostać przedłużone.

Na loty do wspomnianych krajów od kilku dni można było kupować bilety. Lotniska mogły poinformować o odwołanych lotach zaledwie na kilkanaście godzin przed planowanym startem.

Aktualną siatkę połączeń można sprawdzać na stronie: http://wizz-air.com.pl/.

Świdnickie lotnisko wznawia działalność

Pierwszą od trzech miesięcy regularną operacją było dziś przyjęcie samolotu Wizz Air o godz. 11.35 z Eindhoven i wylot – o godz. 12.10. Plany LOT-u i Ryanaira na razie nie są znane.

reklama reklama

W związku z sytuacją epidemiczną wdrożono odpowiednie procedury postępowania, by zapewnić bezpieczeństwo wszystkim osobom znajdującym się na terenie lotniska. Wśród wytycznych: obowiązek noszenia maseczek oraz zachowania bezpiecznego dystansu, bezdotykowe dystrybutory płynów do dezynfekcji rąk, ekrany ochronne czy oddzielne dla pasażerów i pracowników portu wejścia.

Do terminala będą mogły wejść tylko osoby, które są pasażerami albo osoby opiekujące się nieletnimi lub niepełnosprawnymi. Do środka mogą dostać się tylko wejściem od przystanku, na którym zatrzymuje się szynobus. Pasażerowie przejdą obowiązkowe mierzenie temperatury. Osoby z wyższą niż 38°C zostaną skierowane do kabiny oceny zdrowia. Jeśli ktoś będzie wykazywać objawy infekcji, będzie musiał opuścić lotnisko.

Nie ma możliwości odprowadzania bliskich do terminala lub oczekiwania w lotniskowej poczekalni. Pracowników obowiązuje monitorowanie swojego stanu zdrowia i dezynfekcja miejsc pracy. Na teren portu wchodzą oni oddzielnymi wejściami, bez kontaktu z pasażerami.

– Wdrożyliśmy wszystkie wytyczne dotyczące zachowania odpowiednich środków bezpieczeństwa. Zadbaliśmy także o kompleksowe przeszkolenie pracowników w tym zakresie. Zależy nam, aby każdy z nich dysponował wiedzą i znał odpowiednie procedury postępowania, tak aby cały proces przebiegał szybko i komfortowo dla pasażerów. Naszym priorytetem jest zapewnienie bezpieczeństwa dla osób znajdujących się na terenie lotniska i wszystkie wytyczne realizowane są z myślą o nich – mówi prezes zarządu Portu Lotniczego Lublin Krzysztof Wójtowicz.

Reklama
Tagi
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button
Close
Close