SPORT

BENEFIS TOMASZA GIEŁZAKA

Kim jest Tomasz Giełzak, raczej nie trzeba nikomu w Świdniku przypominać. Były piłkarz drugoligowej drużyny FKS Avia oraz trener i wychowawca wielu pokoleń aspirujących piłkarzy. Dziś, mimo ukończonego 65 roku życia i przejścia na emeryturę, nie zamierza rezygnować z piłki nożnej. Trenuje i trenować będzie nadal pierwszą w historii Avii dziewczęcą drużynę piłkarską. I to właśnie od chóralnego sto lat odśpiewanego przez młode piłkarki i symbolicznego tortu rozpoczął się w minioną sobotę 20 czerwca benefis Tomasza Giełzaka.

Gratulacji, wspomnień i życzeń- tego stanowczo nie brakowało podczas sobotniego spotkania, na które przybyło wielu gości. Na benefisu pojawili się wieloletni przyjaciele jubilata, przedstawiciele regionalnego środowiska sportowego jak: Zbigniew Bartnik-prezes Lubelskiego Związku Piłki Nożnej czy Radosław Szczerba- prezes MKS „Avia”, a także lokalnych władz i instutucji. Na ręce Tomasz Giełzaka trafiły również prezenty- pamiątkowe dyplomy, gadżety a nawet rower ufundowany przez uczestników benefisu.

65 urodziny Tomasza Giełzaka były również okazją do zorganizowania piłkarskiego turnieju towarzyskiego. Mecz otwarcia zagrała dziewczęca drużyna MKS Avia Świdnik, w zawodach zaś udział wzięły 4 drużyny. Pierwsze miejsce wywalczyła drużyna KiKS Biała Podlaska, drugie przypadło zawodnikom Służby Liturgicznej, trzecie Reprezentacja Polskich Pisarzy zaś czwarte zajęła drużyna Świdnickich ViPów.

A więcej na temat planów związanych z trenowaniem przez Tomasza Giełzaka dziewczęcej drużyny można przeczytać pod tym linkiem.

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button