AKTUALNOŚCI

KORONAWIRUS: Nowy przypadek w powiecie świdnickim

Jak podaje Agnieszka Strzępka z Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego, dziś na terenie województwa lubelskiego potwierdzono 5 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Dwa z nich dotyczą mieszkańców powiatu świdnickiego:

  • mężczyzny w przedziale wieku 21-40 lat z powiatu świdnickiego, który miał styczność z przypadkiem potwierdzonym,
  • kobiety w przedziale wieku 21-40 lat z powiatu świdnickiego, która miała styczność z przypadkiem potwierdzonym. (AKTUALIZACJA 23.06.2020: Jak się okazuje, kobieta pochodzi jednak z powiatu lubelskiego, nie jak podano we wcześniejszym komukacie z powiatu świdnickiego. Materiał został zredagowany.)

Wczoraj (21 czerwca 2020 r.) informowaliśmy z kolei (link) o zakażonej kobiecie, również z powiatu świdnickiego, w przedziale wieku 21-40 lat, sposób jej zakażenia jest w trakcie ustalania. Natomiast w piątek o mężczyźnie, z naszego powiatu, w przedziale wieku 41-60 lat (link). Jego sposób zakażenia jest również w trakcie ustalania. Oznacza to, że wraz z dzisiejszym, na terenie powiatu świdnickiego mamy 20 potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem. Według stanu na 21 czerwca, jak podaje Wojewódzka Stacja Sanitarno Epidemiologiczna Lublinie, na terenie powiatu świdnickiego odnotowano do tej poru 8 ozdrowieńców.

Pozostałe potwierdzone wyniki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 w województwie lubelskim z dnia 22 czerwca dotyczą:

  • mężczyzny w wieku powyżej 60 lat z powiatu radzyńskiego, sposób zakażenia w trakcie ustalania,
  • kobiety w przedziale wieku 21-40 lat z powiatu łęczyńskiego, z kwarantanny granicznej,
  • mężczyzny w przedziale wieku 21-40 lat z Lublina, który miał styczność z przypadkiem potwierdzonym

Według danych z niedzieli 21 czerwca, na terenie województwa lubelskiego działa 9 laboratoriów, które wykonują testy diagnostyczne w kierunku koronawirusa SARS-CoV-2, a w ciągu ostatniej doby przebadały 702 osoby.

Jak informuje z kolei Ministerstwo Zdrowia, na terenie kraju may dziś 296 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw:
śląskiego (130),
łódzkiego (48),
mazowieckiego (33),
podlaskiego (23),
wielkopolskiego (19),
świętokrzyskiego (15),
podkarpackiego (8),
małopolskiego (6),
lubelskiego (5),
dolnośląskiego (4),
pomorskiego (2),
warmińsko-mazurskiego (2),
lubuskiego (1).

MZ poinformował również o śmierci 3 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 79-K, 50-K Racibórz, 85-M Tychy. Większość osób miała choroby współistniejące.

Liczba wszystkich zakażonych koronawirusem SARS-CoV-2 w Polsce wynosi obecnie: 3️2 227 /1 359 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button