TURYSTYKA

Kogo pandemia powstrzyma przed wyjazdem?

Mimo pandemii koronawirusa i obostrzeń wprowadzonych przez władze, 42% dorosłych Polaków zamierza tego lata wyjechać w celach wypoczynkowych lub turystycznych na co najmniej 2 dni.

Centrum Badania Opinii Społecznej podaje, że ponad połowa, bo 53% z przebadanej grupy deklaruje, że pandemia zmieniła ich tegoroczne plany wakacyjne. Wśród niezamierzających wyjeżdżać wcześniejsze plany wakacyjne zmieniła niespełna jedna piąta – 19%. Natomiast ogółem 36% dorosłych Polaków deklaruje, że z powodu pandemii musieli zmienić swoje wcześniejsze plany dotyczące tegorocznych wakacji.

Google przyjrzało się hasłom związanym z turystyką i wypoczynkiem. Okazało się, że Polaków nie interesują zagraniczne wyjazdy. 84% wyszukiwanych fraz tyczy się polskich miejscowości. Interesują nas spokojne i mało uczęszczane miejsca, co pokazuje znaczny wzrost popularności hasła „agroturystyka” (do 46%).

Badanie przeprowadzono na reprezentatywnej próbie pełnoletnich mieszkańców Polski, wylosowanej z rejestru PESEL. Zrealizowano w dniach od 22 maja do 4 czerwca 2020 roku na próbie liczącej 1308 osób

Reklama
Tagi
Pokaż więcej

Powiązane

Zobacz również
Close
Back to top button
Close
Close