ŻYCIE I STYL

Coraz większy zasięg #GaszynChallenge w powiecie (film z Piask)

Tym razem do akcji zapoczątkowanej przez strażaków z miejscowości Gaszyn dołączył burmistrz Michał Cholewa oraz pracownicy z Urzędu Miasta w Piaskach. Nominacje urzędnicy otrzymali od OSP Kozice Górne, Gminy Krasnystaw oraz Gminy Fajsławice, jednocześnie UM w Piaskach do zadania nominował LKS Piaskovia Piaski oraz LKS Wierzchowiska. Zebrane podczas akcji pieniądze trafiły do walczącego z postępującą skoliozą 16-letniego Alana (link do zbiórki).

Dobro zawsze wraca 😀❤️Dziękujemy za nominacje OSP Kozice Górne ( Kuba Wesołowski ), Gminie Krasnystaw ( Edyta Gajowiak-Powroźnik ) oraz Gminie FajsławiceNominujemy Lks Piaskovia Piaski ( Michał Szklarz ) oraz LKS Wierzchowiska ( Patryk Korona )Zebrane środki przekazujemy na konto https://www.siepomaga.pl/dla-alana (Edyta Kisiel)

Opublikowany przez Michała Cholewę Wtorek, 30 czerwca 2020

Do tej pory w naszym powiecie udział w akcji wzięli m.in. policjanci z KPP w Świdnicku, lokalne Ochotnicze Straże Pożarne, strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Świdniku, Służba Ochrony Lotniska Portu Lotniczego Lublin, starostwo powiatowe, MKS Avia Świdnik, Powiatowy Urząd Pracy, a nawet uczniowie ze świdnickiego Zespołu Szkół nr 1.

A to zapewne nie koniec, bo Ci którzy wykonają swoje zadanie, czyli 10 pompek, nominują kolejne grupy osób. W czasie akcji prowadzona jest zbiórka na wybrany przez nominowanych dowolny cel- pomoc chorym dzieciom. Wszystko zaczęło się od Ochotniczej Straży Pożarnej w Gaszynie. Akcję #GaszynChallenge zapoczątkował strażak Marcin Topór. To on jako pierwszy zrobił pompki i wpłacił pieniądze na pomoc dla chorego na SMA Wojtusia, a w nagranym filmiku nominował do akcji kolejne osoby. Pieniądze dla chłopca udało się, dzięki tej inicjatywie, zebrać w imponującym tempie. Akcja trwa jednak nadal, a na pomoc mogą liczyć kolejne potrzebujące dzieci.

Reklama
Tagi
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button
Close
Close