AKTUALNOŚCI

Dziś miało być otwarcie

AKTUALIZACJA: Wyniki pierwszych badań (link) przeprowadzonych przez Powiatową Stację Sanitarno Epidemiologiczną, pozwalają na otwarcie Parku Avia. Z kompleksu sportowo-rekreacyjnego będzie można korzystać już od niedzieli 5 lipca.

W związku z zerwaniem naturalnie występujących w rurach osadów podczas prac modernizacyjnych prowadzonych na dosyłowej magistrali wodociągowej w Świdniku, doszło do pogorszenia się pogorszenia się jakości wody w zakresie parametrów fizykochemicznych wodociągu na terenie obszaru działalności wodociągu w całej gminie. Konsekwencją tej sytuacji jest wprowadzenie zakazu wykorzystywania wody do celów spożywczych. To jednak nie jedyne następstwo sytuacji, która miała miejsce w piątek 3 lipca.

Dokładnie na dzisiejszą sobotę- 4 lipca- zaplanowano długo oczekiwane otwarcie Parku Avia czyli świdnickiego kompleksu sportowo-rekreacyjnego. Inwestycja, która kosztowała miejską kasę ponad 53 mln zł, została ukończona już na wiosną bieżącego roku. Ze względu na pandemię koronawirusa, start obiektu został przesunięty jednak aż na lipiec. Teraz w przededniu otwarcia plany zostały znów pokrzyżowane, tym razem przez zanieczyszczenie miejskiej wody. Termin, w którym można będzie skorzystać ze znajdujących się na terenie kompleksu basenów, saun, tężni solankowej czy innych atrakcji, znów musiał zostać przesunięty.

Z ogromną przykrością informujemy, że w związku z zaistniałą sytuacją w miejskich wodociągach jesteśmy zmuszeni odłożyć otwarcie Parku Avia do momentu uzyskania wyników badań przeprowadzonych przez Powiatową Stację sanitarno-Epidemiologiczną. Czekamy na decyzje PSSE i niezwłocznie ruszamy!”– możemy przeczytać komunikat na profilu społecznościowym Parku Avia. Pierwsze wyniki badań mają się pojawić jeszcze dziś około południa. Wedy też zapewne dowiemy się kiedy z basenów będą mogli skorzystać mieszkańcy.

Tymczasem przedstawiamy godziny otwarcia i cennik obowiązujący w Parku Avia:

BASENY WEWNĘTRZNE
Od poniedziałku do soboty: w godz. od 6:00 do 22:00
W niedzielę: w godz. od 8:00 do 21:00

Godzinny bilet wstępu na baseny wewnętrzne to koszt 15 zł, ulgowy 11 zł. Za dwugodzinny pobyt zapłacimy odpowiednio 26 i 19 zł. W przypadku biletu rodzinnego osoba dorosła płaci – 14 zł (60 minut), 24 zł (120 minut), dziecko – 10 zł (60 minut), 17 zł (120 minut)

BASENY ZEWNĘTRZNE
Od poniedziałku do niedzieli: w godz. od 9:00 do 20:00

Bilet wstępu jest całodniowy, normalny ma kosztować 20 zł, ulgowy 14 zł. Dla dzieci w wieku od 3 do 10 lat- 10 zł. Wstęp po godzinie 16 ma być tańszy i wyniesie odpowiednio: 14, 9 i 7 zł. Niższe ceny będą obowiązywać w dniach od poniedziałku do piątku do godz. 15.

BASENY WEWNĘTRZNE I SAUNY

Saunarium czynne będzie od poniedziałku do piątku: w godz. 15:00 do 22:00
Sobota-niedziela: w godz. od 10:00 do zamknięcia

Koszt biletu wstępu do saun i na baseny wewnętrzne to- bilet normalny – 21 zł (60 minut), 35 zł (120 minut) ulgowy – 16 zł (60 minut), 26 zł (120 minut)

Istnieje również możliwość wykupienia biletów grupowych (po wcześniejszej rezerwacji), min. 8 osób – 10 zł (60 minut), 15 zł (120 minut). Przy zakupie biletu grupowego dopłata do sauny wynosi 5 zł/os.

Zaznaczyć należy również, że bilet na basen wewnętrzny upoważnia także do korzystania z basenów zewnętrznych. Natomiast bilet na basen zewnętrzny upoważnia do korzystania tylko z basenów zewnętrznych.

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button