AKTUALNOŚCI
HOT NEWS

Świdnik: Wodę można pić, ale tylko po przegotowaniu

Tuż po godzinie 12, w sobotę 4 lipca, Powiatowa Stacja Sanitarno Epidemiologiczna wystosowała komunikat w którym możemy przeczytać, że woda w Świdniku: ” pod względem mikrobiologicznym spełnia wymagania (…), w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi (…).” Jednak ze względu na prace związane z jej dezynfekcją może się zmienić jej smak i kolor dlatego woda z kranu może być spożywana jedynie po jej wcześniejszym przegotowaniu. Całość komunikatu publikujemy poniżej:

Przypomnijmy, że potrzeba wprowadzenia zakazu spożywania wody w gminie Świdnik pojawiła się wczoraj 3 lipca. Sytuacja ma związek z jej zanieczyszczeniem spowodowanym pracami modernizacyjnymi na dosyłowej magistrali wodociągowej w Świdniku. Awaria w trakcie ich wykonywania sprawiła, że doszło do pogorszenia się jakości wody w zakresie parametrów fizykochemicznych wodociągu na terenie obszaru działalności wodociągu w całej gminie. Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj oraz tutaj.

Nadal jeszcze trwają jednak kompleksowe badania wymagane przez procedury przy tego typu sytuacjach. Będziemy Państwa informować o kolejnych zarządzeniach i komunikatach związanych z tą sytuacją.

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button