AKTUALNOŚCI

„Podstępnie zwabił go w ustronne miejsce i nakłaniał do czynności seksualnej”

Policjanci zatrzymali 35-letniego mieszkańca powiatu lubelskiego, który chciał nakłonić 10-latka do innej czynności seksualnej. Dzięki szybkiej reakcji kryminalnych i informacjom uzyskanym przez dyżurnego z II komisariatu, po trzech godzinach mężczyzna był już w rękach Policji. Wkrótce zostanie doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Świdniku.

Do zdarzenia doszło wczoraj po południu na terenie powiatu lubelskiego. Ze zgłoszenia matki 10-latka wynikało, iż chłopiec poszedł pojeździć na rowerze po okolicy. W pewnym momencie nieznany mężczyzna zajechał mu drogę motocyklem. Po krótkiej rozmowie, podstępnie zwabił go w ustronne miejsce, gdzie próbował nakłonić do innej czynności seksualnej. Po tym, jak chłopiec się przeciwstawił mężczyzna odjechał.

Kryminalni z KMP w Lublinie wspierani przez policjantów z Bychawy oraz Świdnika bardzo szybko wpadli na trop sprawcy. Kluczowe okazały się tu informacje uzyskane od dyżurnego z II komisariatu. Już po około trzech godzinach mężczyzna został zatrzymany. 35-letni mieszkaniec powiatu lubelskiego trafił do policyjnej celi.

Po zebraniu dowodów w sprawie sprawca zostanie doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Świdniku. Policjanci wnioskować będą o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Za to przestępstwo może grozić do 12 lat więzienia.

Reklama
Tagi
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button
Close
Close