EDUKACJA

„Bezpieczny na piątkę w ruchu drogowym podczas wakacji”- zapraszamy do udziału w konkursie

Już w tym tygodniu rusza konkurs plastyczny „Bezpieczny na piątkę w ruchu drogowym podczas wakacji”. Jest on skierowany do dzieci wieku od 6 do 15 lat spędzających letni wypoczynek na terenie województwa lubelskiego. Jego celem jest edukacja i popularyzacja wiedzy wśród najmłodszych na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Konkurs organizowany jest przez Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie wspólnie z Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Lublinie oraz Polskim Związkiem Motorowym Zarząd Okręgowy w Lublinie. Celem konkursu jest propagowanie bezpiecznych zachowań wśród dzieci i młodzieży podczas wakacji oraz edukacja i popularyzacja wiedzy wśród najmłodszych na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Inicjatywa ma również na celu zachęcenie do kreatywnego uczestnictwa dzieci i młodzieży w wydarzeniach związanych z zwiększeniem bezpieczeństwa na drodze. Dlatego tematyka prac konkursowych powinna dotyczyć bezpieczeństwa w ruchu drogowym (rowerem, autem z rodzicami, autobusem, poruszanie się pieszo, lub w inny sposób).

Konkurs rozpoczyna się 15 lipca 2020 roku. Prace konkursowe należy przesyłać do 31 sierpnia 2020 r. na adres: Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie, ul. Zana 45, 20-601 Lublin i trwać będzie do 31 sierpnia 2020r. Z pośród nadesłanych prac, komisja konkursowa wyłoni 12 prac, które zostaną  wyróżnione dyplomami i upominkami, a także posłużą do stworzenia tematycznego kalendarza na rok 2021.

źródło: KPP w Świdniku

Reklama
Tagi
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button
Close
Close