KULTURA I ROZRYWKA

Śladami Singera- w tym roku wirtualnie w Piaskach

Festiwal ” Śladami Singera” to widowisko, które co roku przyciągało w Piaskach tłumy widzów. Podczas wspólnej wędrówki tropem opowiadań żydowskiego pisarza spotkali się artyści z całego świata. Literacko-muzyczny spektakl plenerowy łączy szereg artystycznych dyscyplin: cyrk, akrobację, teatr, czy muzykę na żywo. W tym roku niestety ze względu na pandemię koronawirusa widowisko się nie odbędzie. Zamiast tego organizatorzy zaproponowali wirtualne spotkania z widzami.

Tegoroczny wirtualny Festiwal „Śladami Singera” rozpoczął się 11 lipca.Na koniec trasy, 24 lipca festiwal zawita wirtualnie do Lublina. A właśnie dziś czyli w środę 15 lipca przypada dzień poświęcony Piaskom.

„Piaski od 2016 roku są na naszej trasie Festiwalu „Śladami Singera”. Co roku przyjeżdżamy z artystami z całego świata, bo pokazywać sztuki i przypominać o wielokulturowym dziedzictwie miasteczka. W tym roku, z powodu koronawirusa, musimy pozostać w domach. Jednak chcemy, by festiwal choć symbolicznie zaistniał – dlatego też zapraszamy w podróż wirtualną.”– piszą organizatorzy wydarzenia na swojej stronie (link).

A na czym ma polegać ta wirtualna podróż? Na wspominaniu i przypominaniu o Piaskach. Ich przedwojennej wielokulturowości, jak i spotkań w poszukiwaniu śladów Singera.

” (…) postaramy się pokazać, czym dla każdego z nas – dla artystów, widzów, organizatorów, lokalnych działaczy – jest festiwal i sam Singer. Odniesiemy się do przedwojennej historii Piask i literatury Izaaka Baszewisa Singera, laureata Literackiej Nagrody Nobla z 1978 roku. Uwagę towarzyszących nam internautów chcemy zatrzymać na kilkanaście minut i wierzyć, że w kolejnej edycji, za rok, spotkamy się już w realnym świecie.”– dodają organizatorzy.

W ich imieniu zapraszamy do śledzenia na bieżąco strony festiwalu. Będą się tam pojawiać zdjęcia, filmy oraz komentarze dotyczące minionych lat. Wirtualne wydarzenie można śledzić tutaj.

Reklama
reklama reklama

Tagi
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button
Close
Close