ŻYCIE I STYL

IMIENINOWY DAR ŻYCIA KRWIODAWCÓW DLA ŚWIĘTEJ KINGI

„Życie ludzkie jest darem bezcennym. To czy w razie choroby, nieszczęścia, tragedii możemy pomóc potrzebującemu zależy tylko i wyłącznie od nas samych. To może zrobić każdy dla drugiego człowieka- oddać cząstkę siebie, swoją krew lub szpik kostny drugiemu potrzebującemu, którego zagrożone jest życie.” Tymi słowami Andrzej Słotwiński Prezes Honorowy Klubu HDK- PCK im. Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki przy „PZL- Świdnik„ S.A. zachęca mieszkańców do aktywnego uczestnictwa w uroczystościach imieninowych Św. Kingi (link).

Stowarzyszenie Św.Kingi, księża z parafii oraz RCKiK w Lublinie zapraszają w dniu 26.07.2020 r. w godz.8.30 do 14.00 na imieniny do Św. Kingi. Pomoc drugiemu, ratowanie życia, to główny cel akcji.

„Jesteśmy zawsze tam, gdzie ktoś słaby, chory potrzebuje naszej krwi, niezastąpionego leku ratującego życie. Zwracamy się z apelem do  mieszkańców miasta, a w szczególności do młodzieży pełnoletniej o oddawanie krwi i rejestrowanie się jako potencjalni dawcy szpiku kostnego w ambulansie, który będzie oczekiwał na chętnych przy kościele.”- dodaje A. Słotwiński i podkreśla byśmy pamiętali o tym, iż jesteśmy w okresie wakacyjnym. Jest to niestety nie tylko beztroski czas ale również okres w którym dochodzi do wielu wypadków i nieszczęść, które zagrażają życiu.

Tym bardziej teraz właśnie potrzebna będzie krew do ratowania życia, której w tym okresie zawsze brakuje. Niestety, epidemia koronawirusa spowodowała znaczne obniżenie się poziomu zapasów krwi w całej Polsce. Zapotrzebowanie na krew jest ogromne, bo po wcześniejszych przestojach, wszystkie placówki medyczne wznowiły realizację planowych operacji. Aby zabezpieczyć szpitale w województwie lubelskim, blisko 200 honorowych krwiodawców powinno każdego dnia oddać swoją krew, ponieważ  średnio 1 osoba na 10 leczonych w szpitalu potrzebuje tego daru. Przypominamy, że oddawanie krwi jest bezpieczne, co potwierdza A. Słotwiński:

„Bezpieczeństwo naszych dawców zapewnia m.in. wstępna preselekcja poprzez pomiar temperatury, badanie wstępne, sprzęt ochrony osobistej, jednorazowy sprzęt do donacji oraz częsta dezynfekcja. Jeszcze raz pragniemy zachęcić Państwa do podzielenia się swoim darem krwi z osobami potrzebującymi wsparcia.”

Chętni do udziału w tej akcji proszeni są o zgłaszanie się z dokumentem tożsamości / dowód osobisty lub prawo jazdy/. Osoby zgłaszające się do oddania krwi powinny być:

reklama reklama
  • wypoczęte
  • po spożytym śniadaniu
  • dzień wcześniej nie należy również spożywać alkoholu

Zachęcając, do oddania krwi podczas akcji w dniu 26 lipca, A. Słowtiński dodaje również, że: „Najlepszym prezentem imieninowym dla Św. Kingi będzie właśnie oddana krew, lub zarejestrowanie się jako potencjalny dawca szpiku kostnego. A Ty przyjmij o Pani ten dar życia od krwiodawców ze Świdnika dany, co serce i krew swoją jako Dar Życia drugiemu dają. Miej w opiece naszą krwiodawczą rodzinę, abyśmy jak najdłużej służyli Tobie, swoim braciom, siostrom i nadzieję życia jak najdłużej nieśli. Nasza misja ratowania życia nigdy się nie kończy : BO NIE PRZYSZLIŚMY NA ŚWIAT ABY ŻYĆ DZIĘKI LUDZIOM- ALE ABY LUDZIE ŻYLI DZIĘKI NAM. TO HONOROWI DAWCY KRWI.”

Reklama

                                                                   

Tagi
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button
Close
Close