AKTUALNOŚCI

Kobiety wyrzuciły oszczędności przez balkon

Wczoraj do dwóch mieszkanek Lublina zadzwoniła kobieta, która przedstawiła się jako policjantka, chcąca ochronić je przed oszustwem. Jednocześnie poprosiła o pomoc w zatrzymaniu przestępców. W tym celu kobiety miały przekazać swoje oszczędności, wyrzucając je z balkonu. Po gotówkę miał zgłosić się policjant operacyjny. Niestety, mieszkanki Lublina uwierzyły w historię fałszywej policjantki. 89-latka straciła 27 tys. zł, natomiast 85-latka 23 tys. zł.

Trwa kampania dedykowana osobom starszym pn. „Nie daj się oszukać – Oszustom Stop!” Organizatorami akcji są Komeda Wojewódzka Policji w Lublinie, Zarząd Wojewódzki NSZZ policjantów woj. lubelskiego oraz Stowarzyszenie Zawsze Aktywni. Pomimo licznych apeli wciąż zdarzają się jednak przypadki oszustw metodą na wnuczka czy policjanta.

Policjanci poszukują sprawców i przypominają, że oszustwa przybierają różne formy. Złodzieje podają się też za członków rodziny, przedstawicieli różnych instytucji oraz osoby pełniące funkcje publiczną. Nie podejmujmy pochopnie decyzji o przekazywania pieniędzy osobom obcym. Tylko zdrowy rozsądek w takich sytuacjach uchroni nas od utraty oszczędności swojego życia.

źródło: Policja

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button