AKTUALNOŚCI

Kolizja 14-letniej rowerzystki z samochodem

Na szczęście na odniesieniu niegroźnych obrażeń skończyła się rowerowa przejażdżka 14-letniej dziewczyny, która zderzyła się samochodem. Do zdarzenia doszło wczoraj w miejscowości Wola Piasecka. Rowerzystka zjechała jednośladem z wiaduktu wprost pod nadjeżdżający pojazd. Apelujemy o zachowanie ostrożności w szczególności przez niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Wczoraj po godzinie 16 dyżurny świdnickiej policji otrzymał informację o zdarzeniu drogowym w miejscowości Wola Piasecka. Natychmiast na miejsce skierowano służby. Jak ustalili policjanci kierująca rowerem 14-letnia mieszkanka gminy Piaski zjeżdżała z kładki znajdującej się nad drogą ekspresową i wjechała na drogę serwisową wprost na jadący pojazd marki Fiat kierowany przez 59-letnią kobietę. W wyniku zdarzenia dziewczyna została przetransportowana do szpitala. Kobieta kierująca samochodem była trzeźwa.

W ostatnim czasie na terenie województwa lubelskiego doszło do kilku wypadków drogowych z udziałem osób nieletnich. Policja apeluje w szczególności do rodziców i opiekunów o to, by zapewnić dzieciom właściwą opiekę i zainteresowanie. Należy rozmawiać o zasadach bezpiecznych zachowań, szczególnie w aspekcie uczestnictwa w ruchu drogowym, a także uczulać na istniejące zagrożenia.

źródło: KPP w Świdniku

Reklama
Tagi
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button
Close
Close