AKTUALNOŚCI

Trzech kierowców pożegnało się z „prawkiem”

Na terenie naszego powiatu od początku tego roku aż 84 kierowców utraciło prawo jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym. Ostatnich trzech uprawnienia straciło w miniony weekend.

W ostatnich dniach policjanci ze świdnickiej drogówki za to przewinienie zatrzymali uprawnienia: dwóm kierowcom pojazdów osobowych oraz jednemu motocykliście. Niechlubnym rekordzistą okazał się 55-letni mieszkaniec gminy Rejowiec zatrzymany na terenie miejscowości Dorohucza. Mężczyzna kierując samochodem osobowym marki Audi na obszarze obowiązywania ograniczenia prędkości do 50 km/h, miał na liczniku 110 km/h, czyli jechał aż o 60 km/h za szybko.

Kierowca, który w terenie zabudowanym przekroczy dopuszczalną w tym miejscu prędkość o więcej niż 50 km/h, straci prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Okres ten może zostać przedłużony do 6 miesięcy, jeśli w dalszym ciągu będzie kierował. Jeśli w przedłużonym okresie kierowca ponownie siądzie za kierownicą, wówczas zostanie wydana decyzja o cofnięciu uprawnień. Dodatkowo kierowcom grozi mandat oraz utrata 10 punktów.

Reklama

Tagi
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button
Close
Close