KULTURA I ROZRYWKA

Zacierkowe Konkursy – rozstrzygnięte!

W tym roku imprezy kulturalne zostały całkowicie zawieszone lub zmieniły swoja formułę. Również Trawnicka Zaciera znalazła się w wirtualnej przestrzeni.Gminny Ośrodek Kultury w Trawnikach zachęcał mieszkańców do głosowania na regionalne potrawy i wyjątkowe kapele oraz zespoły ludowe online, ale również do uczestnictwa w zacierkowych konkursach z mnóstwem wyjątkowych nagród. Internauci wzięli udział w „Zacierkowym Konkursie Na Ludową Nutę”, gdzie każdy mógł pośpiewać, w konkursie fotograficznym, w którym należało pochwalić się autorskim zdjęciem z poprzednich edycji Zaciery, a także w konkursie wiedzy o tej tradycyjnej imprezie.

– Zacierkowe konkursy uświadomiły nam, że z taką społecznością niemożliwe staje się realne. Dziękujemy!!! – zwraca się do uczestników zabawy zespół GOK-u.

W Konkursie na Potrawę Regionalną o Nagrodę Wójta Gminy Trawniki zwyciężyła Katarzyna Kwaśnik, która przysłała przepis na „Skrzydełka z ziołową nutą”. – W mojej rodzinie ta potrawa gości od 12 lat, a przepis przekazała mi pewna pani, która pokazała, że dobra gospodyni zrobi przepyszny obiad nawet z tak prostych składników – opisuje pani Katarzyna. (Pod artykułem podajemy przepis!)

II miejsce w konkursie otrzymała Monika Wilk, a III Katarzyna Zagraba. Wyróżniono również Zespół Trawniczanki.W X Nadwieprzańskim Festiwalu Piosenki i Przyśpiewki Ludowej Online zwyciężyli:

I miejsce: Zespół UNISONO

II miejsce: Zespół Śpiewaczy ECHO z Gołębia

III miejsce: Kapela Ludowa SIENNICA

Przepis: „Skrzydełka z ziołową nutą” :

Przepis: Skrzydełka obluzować z kości i zamarynować w przyprawach i czosnku. Cebulę pokroić w kostkę i zeszklić na maśle, dodać pokrojone w kostkę jabłka i lekko podsmażyć, doprawić solą i pieprzem. Na koniec dodać majeranek. Gdy potrawa przestygnie, nadziewać skrzydełka. Piec w temp. 180 st. przez 70 minut. Smacznego!

źródło: www.trawniki-online.pl

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button