AKTUALNOŚCI

„Dobry Start” – od 1 sierpnia przyjmowane papierowe wnioski

Od początku sierpnia można składać papierowe wnioski o przyznanie świadczenia w ramach programu Dobry Start. Ze względu na stan epidemii urzędy przypominają, że nadal przyjmowane są także wnioski elektroniczne.

Wsparcie z programu to 300 zł na wyprawkę szkolną. Od 1 lipca wnioski można składać elektronicznie, teraz będzie można je złożyć również w sposób tradycyjny – papierowo. Rodzice chcący skorzystać ze świadczenia muszą przesłać swoje dokumenty najpóźniej do dnia 30 listopada. Wszystkie osoby, które złożą wnioski w lipcu i sierpniu, mają zagwarantowaną wypłatę świadczenia najpóźniej do 30 września.

300 zł przysługuje niezależnie od dochodu na każde uczące się w szkole dziecko, aż do ukończenia przez nie 20 lat. Dzieci z niepełnosprawnościami, uczące się w szkole, otrzymają świadczenie do ukończenia przez nie 24. roku życia. Świadczenie Dobry start nie przysługuje na dzieci uczące się w przedszkolu oraz realizujące roczne przygotowanie szkolne (tzw. zerówka) w szkole lub przedszkolu.

Przy okazji gminy przypominają w komunikatach, że osoby, które obecnie otrzymują świadczenie wychowawcze 500+, nie muszą składać nowego wniosku. Świadczenie będzie im wypłacane do 31 maja przyszłego roku, chyba że zmieniła się ich sytuacja rodzinna.

Reklama
Tagi
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button
Close
Close