AKTUALNOŚCI

27-latka wjeżdżała na krawężniki i na przeciwległy pas ruchu

Policjant ze świdnickiej „dochodzeniówki” w czasie wolnym od służby zatrzymał nietrzeźwą kierującą. 27-latka jechała samochodem na podwójnym gazie ulicami Świdnika.

Wczoraj przed godz. 21:00 policjant Zespołu Dochodzeniowo-Śledczego Komendy Powiatowej Policji w Świdniku jadąc swoim samochodem zauważył samochód marki audi, którego kierująca nie potrafiła utrzymać prostego toru jazdy i m.in. wjeżdżała na krawężniki oraz na przeciwległy pas ruchu. Policjant pojechał za nią i dawał jej znaki do zatrzymania się oraz próbował zajeżdżać drogę. Kobieta jednak je ignorowała. W końcu udało się policjantowi skutecznie zajechać drogę udaremniając jej dalszą podróż. Dodatkowo mundurowy wyjął kluczyki ze stacyjki i nie pozwolił opuścić miejsca do czasu przybycia patrolu policji, który został w międzyczasie przez niego wezwany.

Okazało się, że za kierownicą audi siedziała 27-latka z Lublina i czuć było od niej silna woń alkoholu. Początkowo nie chciała poddać się badaniu na zawartość alkoholu. Badania dokonano dopiero w jednostce policji, a wynik wskazał ponad 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Teraz kobieta odpowie za swoje nieodpowiedzialne zachowanie przed Sądem. Grozi jej do dwóch lat pozbawienia wolności.

Tagi
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button
Close
Close